środa, Czerwiec 20, 2018

Akwarium pełne ryb – pasja, którą warto urzeczywistnić

0

Hodowla rybek akwariowych bywa postrzegana w charakterze mało fascynującego hobby, które na dodatek wymaga sporo czasu i uwagi. Tymczasem tworzenie we własnym domu małego, podwodnego świata, w którym znajdują się żywe istoty to fascynujące zajęcie, a dla wielu osób jest to wręcz sposób na życie i wyrażenie własnych zainteresowań.

Filtry do akwarium – rodzaje

0

W początkach wielkiego zainteresowania akwarystyką często dziwimy się, jak wiele trzeba, by z powodzeniem hodować rybki. Nie wydają się zbyt wymagającymi stworzeniami – małe akwarium z roślinkami i czystą wodą – to wszystko, czego potrzebują. Jednak poznając ich zwyczaje i warunki, w jakich najlepiej się rozwijają, zauważamy coraz więcej ich potrzeb.

Szczupak – wartości odżywcze, przyrządzanie i kilka ciekawych faktów z życia ryby!

0

Ryby już od bardzo dawna uznawane są za cenny produkt spożywczy. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że zawierają one dużą ilość dobroczynnych witamin, minerałów i nienasyconych kwasów tłuszczowych. Oczywiście ilość poszczególnych składników ściśle uzależniona jest od gatunku ryby, a także sposobu jej obróbki. Poza tym ryby są po prostu smaczne!

Dlaczego warto kupować buty w sklepach internetowych?

0
fotolia.com, 176708538 | Autor: Kaspars Grinvalds

Współcześnie sklepy internetowe zaczynają wypierać te stacjonarne, a wszystko to przez szereg zalet, jakie wiążą się z e-zakupami. Nie inaczej jest w przypadku sklepów obuwniczych, które w ostatnich latach przeżywają prawdziwe oblężenie. Na czym więc polega ich fenomen?

Ryby na Wigilię – karp w 3 odsłonach

0

Karp to ryba, którą większość z nas serwuje podczas Wigilijnej kolacji. W jaki sposób możemy przygotować tę rybę? Oto 3 pyszne przepisy.

Po co istnieje hurtownia artykułów spożywczych?

0

Idea hurtowni powstała wraz z pomysłem na biznes zajmujący się pośredniczeniem w handlu. Przez tego rodzaju inicjatywy gospodarcze konkretne towary, produkowane przez dane marki, przebywają nieco dłuższą drogę od swoich wytwórców do samych konsumentów. Nie jest to jednak reguła, bo pomysłem niektórych właścicieli hurtowni jest skracanie tego dystansu.

Zakładanie domowego akwarium i dekoracje

0

Fascynacja rybami jest w Tobie tak duża, że gdy wracasz z nad wody wciąż myślisz o nich? Myślałeś może o założeniu swojego akwarium? Urządzanie pierwszego domowego akwarium to prawdziwa frajda! Jako początkujący możemy jednak napotkać na swojej drodze pewne trudności.

Zupa jarzynowa, którą uwielbiają dzieci – jak to zrobić?

0

Warzywa są zdrowe i o tym wszyscy wiedzą. Jednak trudno czasami nakłonić dziecko do zjedzenia zupy jarzynowej. Jest to problem, z którym można sobie poradzić. Zobacz, jak to zrobić!

Gumy, błystki czy woblery – którą przynętę spinningową wybrać?

0

Każdy wędkarz ma swój własny, ulubiony rodzaj przynęty i niechętnie sięga po inne. Jeśli chodzi o przynęty spinningowe, wędkarze dzielą się na miłośników przynęt tradycyjnych (wahadłówki i obrotówki, inaczej mówiąc blachy lub błyski), woblerów (twarde przynęty imitujące swym wyglądem małe rybki, najczęściej wykonane z kawałka drewna lub tworzywa sztucznego) i gum, czyli różnego rodzaju twisterów, ripperów, kopyt czy jaskółek (tanie, miękkie przynęty występujące w niezliczonej liczbie rozmiarów, kolorów i kształtów). Każda z tego typu przynęt ma nieco inną charakterystykę i wynikające z niej właściwości. Warto je poznać, by dokonać prawidłowego wyboru przynęty, wybierając się na kolejną wyprawę wędkarską.

Miękkie przynęty spinningowe – gumy

Ten rodzaj przynęt zrewolucjonizował wędkarstwo spinningowe, czyniąc je mniej elitarnym, dostępnym dla szerszego grona osób. Miękkie przynęty spinningowe najczęściej wykonane są z gumy, sylikonu lub elastycznego tworzywa sztucznego, dzięki czemu są tanie w produkcji i mogą przybierać dowolne kształty. Przynęty tego typu występują w niezliczonej liczbie kolorów, kształtów i rozmiarów, co pozwala na łatwe dobranie przynęty do określonego typu wody czy gatunku drapieżnika, na jakiego się zasadzamy. Najpopularniejsze rodzaje przynęt spinningowych typu miękkiego:

  • rippery, które mają charakterystycznie wygiętą płetwę, co pozwala sterować ruchem przynęty w zamierzony przez wędkarza sposób; swym kształtem nawiązują do kształtu małej rybki,
  • twistery, które składają się z korpusu i zwiniętego, ruchomego ogonka, który podczas prowadzenia przynęty stale porusza się w wodzie, wabiąc w ten sposób drapieżniki; przynęty tego rodzaju nie przypominają swym kształtem ryby, a raczej jakiegoś rodzaju robaka,
  • jaskółki mają charakterystycznie rozdwojoną płetwę ogonową (przypomina układ skrzydeł jaskółki) i opływowy korpus, w doskonały sposób imitują małe rybki; ten rodzaj przynęt spinningowych wytwarza raczej słabe fale akustyczne, co sprawdzi się podczas zimowych połowów, a także wtedy, gdy chcemy złowić okazałego sandacza, bolenia lub okonia.

Błystki – obrotówki i wahadłówki

To tradycyjne przynęty spinningowe, które po wprowadzeniu do powszechnej sprzedaży kolorowych woblerów i przynęt miękkich, nieco straciły na popularności, ale wielu wędkarzy wciąż z nich korzysta, ceniąc sobie ich niezawodność i dużą wytrzymałość. Prowadzenie błyski wymaga pewnej wprawy, ale po opanowaniu podstaw, połów na ten rodzaj przynęty może okazać się niezwykle satysfakcjonujące. Przynęty spinningowe typu twardego najczęściej spotyka się w formie błystek obrotowych, wyposażonych w ruchome skrzydełko i błystek wahadłowych, składających się z wyprofilowanego kawałka metalu.

Woblery

Ten charakterystyczny rodzaj spinningowej przynęty wędkarskiej, ma za zadanie imitować swoim wyglądem małą, ranną rybkę. Są to przynęty typu twardego, wyposażone w ster lub go pozbawione, które w zależności od typu mają różną głębokość zanurzenia w wodzie. W sprzedaży znajdziesz woblery tonące, wolno tonące i pływające, czyli takie, które unoszą się na powierzchni wody. Woblery spotykamy w niezliczonej liczbie kolorów i rozmiarów. Dużą popularnością wśród doświadczonych wędkarzy cieszą się samodzielna produkcja woblerów, które nierzadko swym wyglądem przypominają małe dzieła sztuki.

Zegarki dla wędkarzy – o czym warto pamiętać

0

W sklepach dostępne są zegarki dla mężczyzn, kobiet, dzieci, sportowców itd. Można się jednak zastanowić jakie cechy powinien mieć zegarek dla wędkarza? Dziś kilka najważniejszych informacji o czasomierzach, które najlepiej sprawdzą się nad wodą.