Wpadka kłusowników!
Przeglad prasy | 2008-12-15 | Wiadomości | Źródło: Gazeta Lubuska [zobacz oryginał] Wydrukuj
Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy kłusowali na ryby w jeziorze Krzewie koło Kęszycy Leśnej.
Na łamach Gazety Lubuskiej zamieszczono informację na jaką czeka wielu uczciwych wędkarzy. Oby więcej takich akcji! Podajemy za Gazetą Lubuską:
Pływających łódką po jeziorze kłusowników wypatrzył strażnik rybacki, który patrolował brzegi jeziora. Zauważył, że wyciągają z wody sieci, a łowienie ryb za ich pomocą jest zakazane.
Natychmiast zadzwonił po policję. Po przyjeździe patrolu mężczyźni początkowo nie chcieli przybić do brzegu. Popłynęli w drugą stronę, ale tam... czekał na nich strażnik. Dlatego uciekli łódką na środek jeziora.
Po pewnym czasie kłusownicy postanowili poddać się policjantom. W łódce nie mieli sieci, ani innych akcesoriów służących do nielegalnego połowu ryb. Jeden z nich przyznał się jednak, że wypłynęli na jezioro, aby sprawdzić sieci, które zarzucili tam poprzedniego dnia. Podczas badania alkomatem drugi kłusownik wydmuchał ponad 2 prom. alkoholu, dlatego został przewieziony do izby wytrzeźwień do Gorzowa Wlkp.
Sieci o długości 40 m. ściągnęli z jeziora strażacy z sekcji ratownictwa wodnego w Międzyrzeczu. Będą dowodem w postępowaniu przeciw kłusownikom. - Za kłusowanie grożą im kary do dwóch lat więzienia. Obaj są mieszkańcami gminy Międzyrzecz. - informuje sierż. Justyna Łętowska z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu.
Zobacz podobne
reklama
Nasza sonda
Najczęściej komentowane
-
Sum gigant
Komentarzy: 218
-
Niepotrzebne rejestry połowów?
Komentarzy: 202
-
Kłusownictwo: sposób na przetrwanie?
Komentarzy: 112
-
KARTA WĘDKARSKA przez internet
Komentarzy: 109
-
Wpadka kłusownika
Komentarzy: 94
-
O wodzie na Mietkowie
Komentarzy: 92
Wędkarskie bestsellery
-
Kruszarka do kulek
CENA: 89,96,-

