KARTA WĘDKARSKA przez internet

Aktualności | 2007-07-13 | Wiadomości | Źródło: Informacja własna Wydrukuj

Oceń:

Okręgi i Koła Polskiego Związku Wędkarskiego

Polski Portal Wędkarski Rybobranie.pl sp. z o.o.
ul. Twarda 42 lok. 302
00-831 Warszawa
tel. 022 244 20 50

Okręgi i Koła Polskiego Związku Wędkarskiego


Szanowni Koledzy!


Miło nam poinformować, że na ostatnim posiedzeniu Prezydium ZG PZW w dn.30.06.br. zapadła ostateczna decyzja odnośnie przygotowania systemu informatycznego, który pozwoli na przygotowanie oraz przeprowadzenie wstępnego egzaminu na kartę wędkarską.

Zwracamy uwagę na sformułowanie „wstępnego” ponieważ nie ma w chwili obecnej aktów prawnych zezwalających na prowadzenie egzaminów przez internet.


System egzaminacyjny będzie dostepny pod adresem www.kartawedkarska.pl. O jego uruchomieniu powiadomimy na portalu Rybobranie.pl oraz Portalu Związkowym - pzw.org.pl. Dzięki przygotowywanemu systemowi potencjalny kandydat na wędkarza trafi do Koła najbliższego jego miejscu zamieszkania i tam złoży ostateczny egzamin. Dzięki temu poza przyjęciem egzaminu, Komisja Egzaminacyjna będzie mogła zaproponować internaucie członkostwo w PZW.

Za pośrednictwo w tej formule procesu egzaminacyjnego portal Rybobranie.pl nie będzie pobierał żadnych opłat, ani od internautów, ani od Kół. Internauci poniosą za egzamin wyłącznie koszty jakie ponosili dotychczas – w Kołach.

Jednym z narzędzi wykorzystywanych w procesie egzaminacyjnym będzie poczta elektroniczna, dlatego bardzo prosimy przedstawicieli Kół PZW o przesyłanie do 15 sierpnia br. na adres kartawedkarska@rybobranie.pl adresów mailowych Kół oraz kilku dodatkowych informacji:

* oznaczenie Koła + oznacznie Okręgu do którego należy Koło,
* adres miejsca, w który przyjmowany jest egzamin,
* dni i godziny, w których przeprowadzane są egzaminy,
* imię i nazwisko osoby odbierającej pocztę elektroniczną oraz jej funkcja w Kole,
* dodatkowo można przesłać również imiona i nazwiska egzaminatorów.

Wierzymy, że nowy kanał dotarcia (poprzez internet) do przyszłych wędkarzy przełoży się wymiernie na zwiększenie ilości członków Polskiego Związku Wędkarskiego. Szczegółowe zasady funkcjonowania systemu oraz procesu egzaminacyjnego prześlemy już wkrótce wszystkim zainteresowanym Kołom.

Z wędkarskim pozdrowieniem,

Mariusz Drozdowski
Prezes Zarządu Rybobranie.pl
Zobacz podobne

Dodaj komentarz

Komentarze (111)

 • krasnopiura Data dodania: 2 lata temu Oceń: 6 + / -

  Każdy ,który chciałby by się wybrac na akwen i połowic ryby to powinien nabyc bilet -zezwolenie bez daty,którą sam by sobie wpisał na miejscu łowiska i to by dowód w razie kontroli,bo czasem wykupujemy zezwolenie np. na tydzien a tu leje itd.Tak jest w wielu krajach,a ta cała biurokracja jest potrzebna ,aby utrzymac kupę darmozjadów,a zate pieniądze bysmy tak zarybili wody że ryby były by na każdym stole.Były komendant straży społecznej.

 • Marek S. Data dodania: 2 lata temu Oceń: 2 + / -

  marek_sz

  Sam egazmin na kartę wędkarskom jest nieporozumieniem. Dlaczego ? A no dlatego, że duża część wędkarzy nigdy do niego nie przystępowała. Wystarczy przecierz znajomość w kole i tyle. Najczęściej do egzaminów przystępują osoby, które nie znają nikogo w danym kole, a wędkarstwa uczą się z podręczników :). Kolesiostwo,poplecznictwo i nepotyzm :)

 • tripskajter Data dodania: 4 lata temu Oceń: 3 + / -

  tripskajter

  Drodzy wędkarze czemu narzekacie ? ZG PZW idzie z duchem czasu , jak nasze Państwo nowoczesne.Załatwiamy sprawy urzędowe przez internet.Przecież to tłumaczą, dlaczego?Zwiększy to ilość członków, to takie oczywiste.Im większa ilość członków to więcej wpływów do kasy PZW.Przełoży to się na większą ilość zarybień,na zatrudnieniu większej ilości strażników,specjalistów ichtiologów, a to wszystko dla dobra każdego wędkującego.Ryb będziemy mieli coraz więcej.Wierzmy związkowi, przecież reprezentuje nasze interesy , już oni tam myślaą żeby nam wędkarzom było lepiej,swobodniej, żebyśmy mieli więcej sukcesów połowowych.Załatwią to jakąś następną ustawą która spowoduje w Naszej Ukochanej Ojczyźnie cudowne rozmnożenie ryb.A Ty wędkarzu nie podskakuj,siedź cicho i przytakuj.Tak pod rozwagę.Pozdrawiam.P.S ostatnie rozmnożenie cudowne ryb miało miejsce w Galileji sprawił to Jezus.

 • Elżbieta Maria Ziółkowska(Spychalska) Data dodania: 5 lat temu Oceń: 2 + / -

  ela20009

  Głupota i tyle....

 • Dariusz Dylewski Data dodania: 5 lat temu Oceń: 3 + / -

  wedkarz1964

  Karta wędkarska przez internet - mam tylko jedno pytanie, który okręg ją uzna jak nawet opłaty jednodniowej na poczcie nie można zrobić.

 • Majster Witawiak Data dodania: 5 lat temu Oceń: 6 + / -

  majster

  Nie na temat .Może zamiast idiotycznych pomysłów z egzaminem przez internet zrobić opłaty przez internet na początek te trzy dniowe na dane jezioro czy inne łowisko ,Mam kartę a nie mogę łowić w innym województwie jadę do babci i klops siedzę na stołku i patrze w telewizor na telenowele zamiast być na rybach wydaje mi się to dobry pomysł i tym powinien się zająć Z.G.P.Z.W.

 • Majster Witawiak Data dodania: 5 lat temu Oceń: 4 + / -

  majster

  Nie na temat .Może zamiast idiotycznych pomysłów z egzaminem przez internet zrobić opłaty przez internet na początek te trzy dniowe na dane jezioro czy inne łowisko ,Mam kartę a nie mogę łowić w innym województwie jadę do babci i klops siedzę na stołku i patrze w telewizor na telenowele zamiast być na rybach wydaje mi się to dobry pomysł i tym powinien się zająć Z.G.P.Z.W.

 • Aleksander Mularski Data dodania: 5 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • Aleksander Mularski Data dodania: 5 lat temu Oceń: 0 + / -

  Również jestem przeciwny egzaminowi internetowemu. Nie ma to żadnego sensu, gdyż pozwala na dowolne korzystanie z zasobów internetu w czasie egzaminu, czyli poprostu ściąganie. Taki test może zdać każdy.
  Poza tym Wędkarstwo jako hobby pozwalające na obcowanie z naturą powinno się trzymać jak najdalej od elektroniki i komputera (no może za wyjątkiem tego portalu;) gdyż psuje to jego urok. Mam nadzieję, że w przyszości następne pokolenia nie będą chodzić na wirtualne wyprawy na ryby!

 • krzysztof piotr piekarski Data dodania: 5 lat temu Oceń: 2 + / -

  jaazz7

  internet staje się niezbędny dla wędkarzy.Przed każdą wyprawą na ryby należy sprawdzić w internecie czy porozumienia są podpisane czt też nie.Teraz egzamin.Czemu ma to służyć?A miało być tak pięknie i przyjemnie!!Ryby to moja pasja i radość!!!Może w najbliższym czasie i wyprawy wirtualne.Wędkowanie z elektroniką zaczyna zatracać swój sens!pozdrawiam

 • Mirosław Gągalski Data dodania: 6 lat temu Oceń: 2 + / -

  Szanowny Kolego Norbercie Stolarczyk.
  To, że nie posiadasz środków na wykupienie karty wędkarskiej nie leży np. w moim interesie, by pokrywać koszty Twojej karty z moich składkowych pieniędzy. Miej pretensje do państwa, które okrada podatników i to niemało, bo 82% w postaci różnych podatków, ale na nic nie ma pieniędzy - również na godziwe życie osób niepełnosprawnych.
  Po drógie, to nie prezez koła "załatwia" zniżkę, ale uchwała zarządu czyli zarząd koła uznaje tak, czy inaczej. Prezes nie ma prawie nic tutaj do powiedzenia, chociaż oczywiście jak każdy inny w zarządzie może takie zniżki zaproponować i zarząd może takie ulgi przegłosować.

 • saguaro Data dodania: 6 lat temu Oceń: 2 + / -

  Moim zdaniem jest to chybiony pomysł.Jest to kolejna propozycja pójść na łatwiznę.Egzamin na kartę wędkarską powinien jak dotychczas odbywać się komisyjnie.Bardziej bym zwrócił uwagę dla zarządu głównego pzw,by opracowała i wprowadziła nowy i bardziej odporny druk karty wędkarskiej.Te obecne są niestety reliktem z innej epoki,są przedewszystkim bardzo łatwe do podrobienia i bardzo szybko się niszczą.

 • Norbert norbiko Data dodania: 7 lat temu Oceń: 5 + / -

  norbiko1

  Przepraszam że trochę nie na temat lecz mam odpowiedź na pytanie kolegi
  "grzegorzstrz"
  Witam Ciebie bardzo gorąco, mam na imię Norbert i pochodzę z Piastowa pod Warszawą reszta o mnie na moim profilu.
  Napisałeś że nie możesz uzyskać zniżki na kartę wędkarską z powodu swojego inwalidztwa ja jestem w bardzo podobnej sytuacji co i Ty.
  Mogę jedynie powiedzieć ze nie ma jak na razie jako takiej uchwały na zniżki dla inwalidów i z tego typu sprawami najlepiej zgłosić się do P. Prezesa swojego koła i jeśli ta osoba ma odrobinę zrozumienia dla innych to załatwi Tobie te sprawę w ramach waszego koła PZW, dlaczego właśnie tak jest? Być może dlatego że większość osób wysoko postawionych w PZW to dalej te same osoby co dawniej z komunistycznym nastawieniem ze inwalida to nie obywatel i jak ktoś jest inwalidą to niech lepiej siedzi w domu i głowy innym nie zawraca.
  Ja się z tym nie zgadzam i dlatego właśnie jestem wędkarzem który pomimo różnych przeciwności a jest ich wiele dalej twardo trzyma się tego co najbardziej lubi. Dlaczego wędkarz który ukończył 65 lat może posiadać zniżkę a inwalida nie? A w czym 65 latek jest bardziej schorowany lub biedniejszy od nas osób nie pełnosprawnych?
  Prezes mojego koła którego bardzo pozdrawiam obiecał mi że na przyszły rok takiej zniżki mi udzieli i wiem że na pewno tak będzie.
  Dlatego Drogi Grzegorzu, mam do ciebie Wielgachną prośbę pomimo Twoich problemów zdrowotnych nie poddawaj się tylko siadaj na wózek i jedź na ryby.
  z pozdrowieniem nie tylko wędkarskim
  Norbert Stolarczyk.

 • Krzysztof Stefan Latosiński Data dodania: 7 lat temu Oceń: 8 + / -

  dora

  Bardzo Wam koledzy dziękuję za miłe słowa . Pozdrawiam Was i życzę dużo słońca i pogody ducha Krzysztof.

 • Sylwester Ostapiak Data dodania: 7 lat temu Oceń: 3 + / -

  wujas007

  W zupełności przyznaję rację Krzysztofowi Latosińskiemu...aqq1, absolutnie nie odebrałem Twojej wypowiedzi jako atak na mnie:), ale przyznaj tak jak ja rację Krzyśkowi i więcej nie piszmy tutaj nie na temat:) Pzdr/Sylwester Ostapiak

 • Krzysztof Stefan Latosiński Data dodania: 7 lat temu Oceń: 7 + / -

  dora

  Witam ! drodzy koledzy wydaje mi się , że piszecie chyba nie na temat to nie jest forum, a tematem jest karta wędkarska przez internet i to jest temat do komentarzy pozdrawiam was mili koledzy Krzysztof z Kielc AMUR.

 • aqq1 Data dodania: 7 lat temu Oceń: 5 + / -

  Może żle to ująłem,nie był to atak na Ciebie z mojej strony.Jeżeli tak to odebrałeś to przyjm moje przeprosiny.
  Wiesz jednak jak rozpowszechnione jest wśród naszy kolegów wędkarzy mięsiarstwo.Wielu z wędkarzy jakby mogło to obstawiłoby się wędkami jak krążownik.A pytanie dotyczyło właśnie spiningowania i sposobu jak sądzę ominięcia RAPRyb.Kontrolując wędkarzy wiem jakie bajki usiłują mi wcisnąć w wypadku złamania regulaminu.Nawet z powodu błachego wykroczenia usiłują mi wcisnąć bajki nie z tej ziemi.Pozdrawiam

 • Sylwester Ostapiak Data dodania: 7 lat temu Oceń: 3 + / -

  wujas007

  Do aqq1: Napisałem poniżej cyt. " Mając Kartę Twoja żona może łowić z Tobą w ramach Twojego limitu. To wszystko jest w RAPR PZW." ...a w RAPR PZW jest napisane cyt. " Członek PZW ma prawo udostępnić współmałżonkowi jedną ze swoich wędek do wędkowania, w granicach przysługującego mu stanowiska i limitu połowu, bez konieczności uiszczania przez współmałżonka składki członkowskiej oraz składki na ochronę i zagospodarowanie wód. Powyższe ma wyłącznie zastosowanie przy wędkowaniu dopuszczającym łowienie na dwie wędki." szlachcik zaznaczył też, że jego żona złowiła szczupaka na gruntówkę,...tu wskazałem furtkę do rozwiązania ich problemu. Już dalej nic nie zwalnia ich z przestrzegania RAPR.
  Pzdr/Sylwester Ostapiak

 • aqq1 Data dodania: 7 lat temu Oceń: 6 + / -

  Do Ostapiak Sylwester.Nie do końca tak jest jak piszesz.Szlachcik wyrażnie zaznaczył że jego żona też chciałaby łowić szczupaki na spining.Więc i tamten szczupak zdaje się ,nie został "pozyskany"metoda gruntową.Wg. RAPR-u współmałżonek posiadający kartę wędkarska może łowić w granicach stanowiska i limitu dziennego współmałżonka będącego członkiem PZW.Racz jednak zauważyć że jeżeli małżonka kol.szlachcika posiadająca kartę wędkarską będzie machać owym spiningiem TO MA ON NIE ŁOWIĆ JUŻ ŻADNĄ INNĄ METODA.Jednym słowem jego wędka powinna być wyjęta z wody.Trzeba przemyśleć swoje odpowiedzi-porady bo mogą one kolegów słono kosztować

 • Janusz Samczyński Data dodania: 7 lat temu Oceń: 2 + / -

  Szanowny Prezesie mała pomyłka 30.06 br. jeszcze nie było, pewnie 30.04,br.Pozdrawiam.

 • Krzysztof Stefan Latosiński Data dodania: 7 lat temu Oceń: 9 + / -

  dora

  Zarząd Koła AMUR w Kielcach pobrał z Portalu tę wstępną formę egzaminu na Kartę Wędkarską drogą elektroniczną celem ćwiczeń dla nowych członków PZW. Nowy adept wędkarski po przeczytaniu regulaminu i przećwiczeniu egzaminu elektronicznego na kartę wędkarską śmielej odpowiada lub pisze testy na egzaminie w Kole przed komisją egzaminacyjną . Ta forma na pewno nikomu nie zaszkodzi, a ćwiczyć można do woli zanim się przyjdzie do Koła na egzamin. Tremy na pewno mniej będzie zapewniam.

 • grzegorzstrz Data dodania: 7 lat temu Oceń: 5 + / -

  witam ja karte już posiadam ale nie opłaca mi sięjej opłacac bo jestem niepełnosprawny poruszam się na wózku i niemoge na dużo łowisk dojechac pisałem do PZW niemają zniżek dla osób niepełnosprawnych można cos z tym zrobic?

 • Paweł Fiołek Data dodania: 7 lat temu Oceń: 3 + / -

  taki egzamin przez internet to dla tych którym nie chce się z domu za przeproszeniem dupy ruszyć

 • maciek500 Data dodania: 7 lat temu Oceń: 2 + / -

  pomózcie ile mozna zrobić błęów w egzaminie na kartę?

 • Tomasz Nowak Data dodania: 7 lat temu Oceń: 5 + / -

  szatan_666

  Tak, często wymagana jest kartoteka ze starego koła w którym ostatnio dokonywał Pan opłat, takze lepiej o nią poprosić. Reszta to tylko stosowne opłaty w nowowybranym kole. Połamania kija na nowych wodach.

 • kosak Data dodania: 7 lat temu Oceń: 3 + / -

  witam
  mam pytanie. W zwiazku z przeprowadzka chce zmienic kolo PZW.Zmieni mi sie od razu tez okreg z Katowic na Czestochowe. Od czego mam zaczac? Ja to zrobic? Isc po kartoteke do starego kola i zawiezc ja do nowego? Pierwszy raz jestem w takiej sytuacji- wiec prosze o pomoc
  z gory dzieki
  Jacek

 • witoldo Data dodania: 7 lat temu Oceń: 1 + / -

  Mam pytanie do was,czy ktos z was wyrabial karte przez internet?Terminy egzaminow i po zdaniu termin oczekiwania na karte?Poraz pierwszy w zyciu wyrabiam karte w kraju .Wedkarstwem zarazilem sie w Hiszpani od moich przyjaciul oraz taty .Karte wedkarska mozemy uzyskac w kazdym prawie banku,karte dostajemy od reki i kosztuje ona 10euro .I co ciekawe zakladajac wyrabiam ja w grudniu imam ja wazna do grudnia nastepnego roku nie ma reguly ze jest warzna tylko do konca roku.Tutaj wlasnie mam watpliwosci dlaczego?Czy chodzi tutaj o czystosc wody bo Hiszpania ma je bardzo czyste i sa to praktycznie w wiekszosci wody gorskie,czy tez co za tym idzie wiecej ryb i sa one zdrowsze?Niezapomniane chwile wspaniale wyniki .Mam tam rodzinke i wracam w maju nie odpuszcze sobie eskapad na pstraga czy basa.Pozdrawiam serdecznie!

 • Sylwester Ostapiak Data dodania: 7 lat temu Oceń: 4 + / -

  wujas007

  Do szlachcik, Twoja żona żeby powędkować z Tobą wcale nie musi należeć do PZW . Wystarczy, że zda egzamin w kole PZW. Tam wystawią jej zaświadczenie o zdanym egzaminie, później należy złożyć to zaświadczenie w swoim starostwie. Starostwo wyda Kartę Twojej żonie. Mając Kartę Twoja żona może łowić z Tobą w ramach Twojego limitu. To wszystko jest w RAPR PZW. W kole PZW nie mogą nikogo zmusić do członkowstwa PZW

 • szlachcik Data dodania: 7 lat temu Oceń: 3 + / -

  szlachcik

  A ja mam inny problem.
  Jeżdżę na rybki raz lub dwa razy na miesiąc bo nie mam więcej czasu, ostatnio moja żona złapała szczupaka na moją gruntówkę i stwierdziła że też chciałaby legalnie połapać takie zębacze na spinning i co musi zrobić kartę wędkarską , zapisać się do koła zrobić opłaty żeby móc 15 razy w roku pojechać ze mną na ryby za ok 150 zł. ( Jestem członkiem PZW od 2000 roku) Dla mnie to jest totalna patologia. Czemu żona nie może, posiadając kartę wędkarską i dokonując opłaty symbolicznej ok 20-30 zł łowić na spinning wraz z mężem na jego konto tzn. w ramach jego limitu ? czy ktoś jest tu mądry i mi racjonalnie na to odpowie???????? z Góry dziękuję

 • Norbert Dzióba Data dodania: 7 lat temu Oceń: 2 + / -

  moim zdaniem powinno dalej się zdawać egzaminy osobiscie ponieważ wiele ludzi nie potrafi się zachować anni nie znają przepisów ale zdali bo mieli sciąge z neta i sobie cały czas ziorali na nią jak zdawali przez internet okarze sie kiedyś ze jak pojedziemy na ryby nad rzeke to ryby bedą lerzaly na wodzie do góry brzuchem

 • Mariusz Maciejewski Data dodania: 7 lat temu Oceń: 4 + / -

  Moim zdaniem egzamin internetowy na karte wędkarska to fikcja,nigdy nie bedzie wiadomo kto udziela odpowiedzi na pytania, a później nad wodą dziwimy sie że wedkarze nie przestrzegają wymiarów , że nie postępują zgodnie z regulaminem.Egzamin powinien byc zdawany w kołach ,przecież i tak każdy członek PZW musi pofatygować sie do koła by uiścić składki .Po co więc stwarzac następna fikcje?

 • Data dodania: 7 lat temu Oceń: -3 + / -

  Rozwiń
 • Data dodania: 7 lat temu Oceń: 3 + / -

  Polski Związek Wędkarski - Koła są uprawnione do przeprowadzania egzaminów lub jak kto woli rozwiązywania testów sprawdziających wiadomości lub przeprowadzenia szkolenia z Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb, czyniąc tą powinność uzyskuje zaświadczenie o zdanym egzaminie /odpłatnie/. Z takim zaświadczeniem udaje się do starostwa zgodnie z miejscem zamieszkania i tam uzyska kartę wędkarską, potrzebna jest fotografia danej osoby. Wszystkie te informacje regulije Ustawa o rybactwie śródlądowym z 18.04. 1985r z późniejszymi zmianam.
  Taka karta jest Pańskimprawojazdem aby móc wedkować na wodach Skarbu Państwa a użytkowanych przez związki wędkarskie.
  Drugi etap to wykupienie pozwoleń które uprawniają do wędkowania.
  Trochę pomysła i sprawę można zrealizować szybko tylko trochę chęci i szacunku do drugiej osoby. Brak pokory prowadzi do głupich sloganów a to już obraża brać wędkarską.
  pozdrawiam BM

 • Data dodania: 7 lat temu Oceń: 0 + / -

  ze względu, iż jestem nowym członkiem tego koła, nie będę się narażał na samym początku przygody z wędkarstwem. powiem tylko, że jest to centrum, okolice Warszawy. i niech tak zostanie.

 • Data dodania: 7 lat temu Oceń: -2 + / -

  Rozwiń
 • Data dodania: 7 lat temu Oceń: 4 + / -

  był w zmowie z tym pierwszym ? Kasa , kumoterstwo i kretynizm - to ich logika ..... psia mać .!

 • Data dodania: 7 lat temu Oceń: 7 + / -

  hehe, tak uczyniłem.. dodam tylko że za potwierdzenie egzaminu w swoim kole zapłaciłem drugi raz za egzamin. trudno się tu doszukać logiki...

 • Data dodania: 7 lat temu Oceń: 3 + / -

  w swoim kole egzaminu , i to powinno wystarczyć na kretyna w powiecie . siema .

 • Data dodania: 7 lat temu Oceń: 5 + / -

  dzięki za współczucie, tylko co ja mam zrobić? jeszcze raz egzamin zdawać? a co z legitymacją? ją też jeszcze raz? przecież to jest chore. człowiek chce być uczciwy, ale pierdzityłki w urzędach zrobią wszystko aby uprzykrzyć życie. a tracą na tym niestety wszyscy.

 • Data dodania: 7 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • Data dodania: 7 lat temu Oceń: 5 + / -

  i taborety .ty trafiłeś na taboreta ,sorka współczuję .

 • Data dodania: 7 lat temu Oceń: 0 + / -

  Mam pytanko, może ktoś mi może pomóc. Zdałem egzamin na kartę wędkarską, potem udałem się do okręgowego koła gdzie po dokonaniu opłat otrzymałem legitymację wędkarską.Z w/w dokumentami udałem się do właściwego starostwa po kartę. I tu SZOK, Pan w wydziale środowiska czy coś tam stwierdził że nie wyda mi karty, gdyż egzamin zdałem w innym OZW aniżeli ten który mi wydał legitymację.Czy to jest zgodne z prawem?... Ręce idzie załamać... A potem się dziwią że ludzie kłusują...

 • Data dodania: 8 lat temu Oceń: 5 + / -

  Kartę Wędkarską wydają Starostwa Powiatowe natomiast Legitymację Członkowską można otrzymać w najbliższym kole po dokonaniu stosownych opłat między innymi za egzamin.Nie wyobrażam sobie jak można wędkować bez minimum znajomości gatunków ryb i regulaminu .Egzamin nie jest taki straszny ponieważ w tak krótkim czasie ma raczej charakter szkoleniowy aby adept wędkarstwa zdobył minimum wiedzy .Sądzę że zdanie egzaminu przez neta jest dobrym pomysłem .Tylko kto ma takie uprawnienia i jeżeli już to może wydać tylko zaświadczenie o zdaniu egzaminu z którym i tak trzeba się udać do najbliższego Koła P.Z.W. Tak że moim zdaniem prościej jest udać się tam bezpośrednio.

 • Data dodania: 8 lat temu Oceń: 4 + / -

  mi sie niechce zdawac karty wole zaplacic za nia i nic nie zdawac jesli ktos tak zrobil i jest z warszawy niech do mnie napisze na gg 8047566

 • Data dodania: 8 lat temu Oceń: 2 + / -

  Ja już zdalem przez neta jest super

 • Data dodania: 8 lat temu Oceń: 1 + / -

  ja mam kartę, zdałem bez problemu, polecam www.kartawedkarska.pl

 • Data dodania: 8 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • Data dodania: 8 lat temu Oceń: 5 + / -

  Peres- to co masz to pewnie LEGITYMACJA WĘDKARSKA

 • Data dodania: 8 lat temu Oceń: 4 + / -

  Mam 11 lat i jakoś mam kartę wędkarską

 • Data dodania: 8 lat temu Oceń: -2 + / -

  Rozwiń
 • Data dodania: 8 lat temu Oceń: -2 + / -

  Rozwiń
 • Data dodania: 8 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • Data dodania: 8 lat temu Oceń: 6 + / -

  Sory , takiej ewentualności nie brałem pod uwagę. Pozdrawiam i przepraszam raz jeszcze.

 • Data dodania: 8 lat temu Oceń: -2 + / -

  Rozwiń
 • Data dodania: 8 lat temu Oceń: 0 + / -

  Gdybyś kół wiedziałbyś że' kuł' piszemy przez 'ó'. A z resztą się zgadzam.

 • Data dodania: 8 lat temu Oceń: 1 + / -

  Gdybyś kół wiedziałbyś że' kuł' piszemy przez 'ó'. A z resztą się zgadzam.

 • Data dodania: 8 lat temu Oceń: 6 + / -

  Przeczytałem wszystkie wpisy i mam do kolegów tylko jedno pytanko . Ile kuł w Polsce ma strony internetowe? Poza tym przeglądając strony niektórych okręgów widać jak częste są aktualizacje wpisów. Przejrzałem pytania na kartę wędkarska i moim zdaniem 50% pytań jest do bani, zupełnie nie związanych z wędkarstwem. Moim zdaniem egzamin przez internet to fikcja, nawet jeśli powstanie baza kuł w których będzie można uzyskać zaświadczenie o zdanym egzaminie, to i tak trzeba będzie trzeba odpowiedzieć na kilka pytań przed komisją.

 • Data dodania: 8 lat temu Oceń: -2 + / -

  Rozwiń
 • Data dodania: 8 lat temu Oceń: 2 + / -

  ale ten zator w realizacji projektu "egzamin przez inernet" polega właśnie na niemocy organizacyjnej całego PZW...to kolos na glinianych nogach. Myślę, że może z dziesięć, może dwadzieścia kół PZW w Polsce wysłało informację do bazy danych kiedy i gdzie można się zgłosić na egzamin.Więc ta baza jest wyjątkowo skromna. Dlatego jeszcze jesteśmy odsyłani do adresów okręgów. I będziemy...smutne, ale prawdziwe....kłania się ludzkie lenistwo i opieszałość...

 • Data dodania: 8 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • Data dodania: 8 lat temu Oceń: 2 + / -

  Szanowni Koledzy Wędkarze.

  Czytam te Wasze przepychanki i widzę to tak. Na chwile obecną w Polsce nie można egzaminować na kartę wędkarską ponieważ prawo na to nie zezwala - nie zabrania, ale też nie zezwala. PZW powinno wystąpić do stosownego ministra o wyrażenie zgody lub wydanie stosownego rozporządzenia, które umożliwi coś takiego. Wtedy taki serwis jak kartawedkarska.pl zacznie przynosić PZW jako organizacji wymierne korzyści. Może kasa z egzaminów nie trafi do Kół, ale ludzie którzy zostaną wędkarzami i tak w większości trafią do PZW, czyli do właśnie do Kół, gdzie zapłacą stosowne składki za członkostwo.

 • Data dodania: 8 lat temu Oceń: 4 + / -

  System - a znam się trochę na tym - w obecnej postaci pozostawia trochę do życzenia, ale brakuje mi tutaj ostatniego elementu - przekierowania internauty do Koła położonego najbliżej jego miejsca zamieszkania. Pytanie, czy jest to efekt złego zaprojektowania aplikacji czy też kłania się organizacyjna niemoc PZW, które nie posiada elektronicznych narzędzi ewidencji jednostek organizacyjnych i członków. Może warto o tym pomyśleć?

  A tym co okazują swoje niezadowolenie proponuję spojrzeć w tył i popatrzeć na historię - powinniśmy docenić to co się wydarzyło w ciągu ostatnich dwóch lat w internetowym życiu PZW.

  Podsumowując: system trzeba dopracować (oby bez dodatkowych opłat) a rozporządzenie trzeba wychodzić.

  W imieniu wypuszczanych ryb życzę udanych połowów...

 • Data dodania: 8 lat temu Oceń: -2 + / -

  Rozwiń
 • Data dodania: 8 lat temu Oceń: 5 + / -

  nie ma forum....boicie się że będą Was opluwać tak jak w całym necie?

 • Data dodania: 8 lat temu Oceń: 5 + / -

  te 50.000 zł, gdzie się podziały?

 • Data dodania: 8 lat temu Oceń: 4 + / -

  akty prawne, zabraniające egzaminy przez internet

 • Data dodania: 8 lat temu Oceń: 4 + / -

  "Zwracamy uwagę na sformułowanie „wstępnego” ponieważ nie ma w chwili obecnej aktów prawnych zezwalających na prowadzenie egzaminów przez internet."

 • Data dodania: 8 lat temu Oceń: 4 + / -

  przez neta egzamin jest podobno w niezgodzie z prawem?

 • Data dodania: 8 lat temu Oceń: 4 + / -

  że z pieniędzy PZW ZG wydano na ten projekt 50.000 zł? Dlaczego to tak opornie idzie, idzie, idzie i cały czas w miejscu stoi? Czy nie szkoda było takiejj kasy? Przecież były koła, które bez wydawania takich pieniędzy egzaminowały przez neta. Takim kołem byliśmy my, koło Gdynia Port. Ale kogoś to gryzło, gryzło i bez podania merytorycznej przyczyny zakazali nam egzaminów w takiej formie. Pies ogrodnika...samemu nie zje i drugiemu nie da...

 • Data dodania: 8 lat temu Oceń: 2 + / -

  na Kartę Wędkarską...bo to już pół roku mija i nic.

 • Data dodania: 8 lat temu Oceń: 2 + / -

  Kazek sorki:) Dopiero zauważyłem babola:)

 • Data dodania: 8 lat temu Oceń: 4 + / -

  Po przeprowadzeniu przez test jesteś odsyłany do adresów okręgowych...jak to się ma dla młodego człowieka, zresztą dla każdego...mieszkającego np w Trąbkach Wielkich....szkoda, bo szło dobrze, ale tak jak sądziłem od początku....baza danych...piętą Achillesa naszego starego już PZWiu, ale pomysł Kazka z warsztatami przez neta całkiem dobry...jeżeli Kaek pozwolisz, wykorzystam to na stronie mojego koła...

 • Data dodania: 8 lat temu Oceń: 0 + / -

  wreszcie ktos zaczyna myslec?
  Moim zdaniem poza tym,ze bedzie sie mozna sprawdzic to rowniez powinny byc prowadzone na forum szkolenia przygotowawcze doegzaminu na karte oczywiscie za darmo powiedzmy w ten sposob,ze ktory kolwiek chetnych zarejestruje sie w portalu to dodatkowo musial by uczestniczyc we wszystkich zajeciach nazwijmy umownie kursu. Znqajac ten problem jako powiedzmy stary dzialach PZW wiem ze mlodziez niema zbytnio dostepu do kol pzw bo to niema siedziby bo to jeszcze inne czynniki finansowe ograniczaja taka mozliwosc prowaszenia kola na wsiach czy malych gminach a internet prktycznie jest juz prawie w kazdym domu czy tez w szkole gzie mozna z niego korzystac.
  Z wedkarskim Pozdrowieniem Kazek

 • Data dodania: 8 lat temu Oceń: -2 + / -

  Rozwiń
 • Data dodania: 8 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • Data dodania: 8 lat temu Oceń: 2 + / -

  Coś dalej utknęło...pewnie jest problem z bazą danych? Bo nadal jesteśmy odsyłani do enigmatycznych adresów ZO...może gdzieś bliższy adres...to było wiecej niż pewne, że będzie potężny problem z bazą danych adresowych kół PZW. Odpowiedzi na pytania internautów to ciężka robota, a kto za frajer chce charować? Tym, którym się chce...rzucane są kłody:(

 • Data dodania: 8 lat temu Oceń: 2 + / -

  www.kartawedkarska.pl i zdajesz bez problemu ;))))

 • Data dodania: 8 lat temu Oceń: 2 + / -

  chciał bym znaleźć egzamin na kartę wędkarskom może mi ktoś pomoze

 • Data dodania: 8 lat temu Oceń: 3 + / -

  mam 60 lat i jestem emerytem prracowalem w zawodzie o duzej szkodliwoscii i nadal place pelna skladke za karte wedkarka bo dla PZW EMERYT to gosc po 65 roku zycia a cwaniaczki z zarzodu 20 procent to randa w bialy dzien

 • Data dodania: 8 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • Data dodania: 8 lat temu Oceń: -2 + / -

  Rozwiń
 • Data dodania: 8 lat temu Oceń: 2 + / -

  wędkować z następującymi ograniczeniami: w ramach własnego łowiska, zgodnie z limitem ilościowym i wagowym, wyłącznie pod nadzorem osoby uprawnionej do opieki.

  6. Młodzież niezrzeszona w wieku do 14 lat ma prawo wędkować:
  a) w ramach uprawnień i dziennego limitu połowu ryb swojego opiekuna metodą spinningową lub muchową. Przekazanie uprawnień nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedną wędkę.
  b) w ramach uprawnień stanowiska i dziennego limitu połowu ryb swojego opiekuna, mają prawo wędkować dwie osoby, każda na jedną wędkę. Udostępnienie stanowiska i limitu dwóm osobom nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedną wędkę.

 • Data dodania: 8 lat temu Oceń: 2 + / -

  7. Dopuszcza się wędkowanie kilkuosobowych grup młodzieży nie posiadających kart wędkarskich, pod nadzorem opiekuna posiadającego stosowne uprawnienia oraz zezwolenie wydane przez zarząd okręgu lub koła. Każda osoba z grupy ma prawo łowić wyłącznie na jedną wędkę, z zachowaniem uprawnień do własnego stanowiska i dziennego limitu połowu przysługującego członkowi PZW.

  8. Posiadaczowi odznaki "Wzorowy Młody Wędkarz", który nie ukończył 14 lat, przysługują uprawnienia do wędkowania na równi z członkiem PZW, z zastrzeżeniem pkt.4.

 • Data dodania: 8 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • Data dodania: 8 lat temu Oceń: -2 + / -

  Rozwiń
 • Data dodania: 8 lat temu Oceń: 3 + / -

  sobie statut pzw! koła maja swoje obowiązki!

 • Data dodania: 8 lat temu Oceń: 3 + / -

  należy względem rodziny, oraz firmy w której zarabiamy pieniążki aby utrzymać rodzinę. W PZW to tylko dobra wola i poświęcenie czasu prywatnego wolontariuszy działających na rzecz naszej organizacji jaką jest PZW.
  Wśród nas są ludzie, którzy mają ten czas i chęć popracowania na rzecz członków PZW i ludzie, którzy tego czasu nie mają. Tak jest i tyle. Nikogo nie zmusimy do pracy społecznej, choćby nie wiem jaki był szczytny cel. Czapka z głowy dla tych, którzy robią coś dla PZW.

 • Data dodania: 8 lat temu Oceń: 1 + / -

  aby koła uświadomiły sobie ten OBOWIĄZEK, nie wolną wolę, aby maksymalnie umożliwić pozyskiwania nowych członków!

 • Data dodania: 8 lat temu Oceń: 4 + / -

  raz w miesiącu i to przez godzinę jest całe mnóstwo. Otwarte lub nie,bo ktoś zachorował lub z innych przyczyn nie dotarł do siedziby, właśnie i ten jeden jedyny dzień. Do takich kół, w znakomitej większości będą odsyłani "testowicze" Ilu z nich załatwi sprawę za pierwszym razem...A to PZW jest przecież.

 • Data dodania: 8 lat temu Oceń: 1 + / -

  będzie wielka wtopa z danymi adresowymi komisji egzaminacyjnych...nie pierwsza to wtopa i nie ostatnia niestety:(

 • Data dodania: 8 lat temu Oceń: 1 + / -

  Graficznie jest oki, spokojnie można się poruszać intuicyjnie po serwisie...za to duży plus, ale są spore błędy merytoryczne...np. według testu nie wolno łowić na żywca:) Ciekawostka:):) ciekawi mnie również baza danych tj. adresy i godz. otwarcia kół to będzie dopiero sprawdzian dla tego pomysłu...dalej będzie jak jest...cicho wszędzie, głucho wszędzie. Kolos na glinianych nogach.

 • Data dodania: 8 lat temu Oceń: 0 + / -

  Sprawdzałem i system działa, chociaż zdjęć faktycznie trochę brakuje.

 • Data dodania: 8 lat temu Oceń: 2 + / -

  Patrzałem sobie na to co już zamieścili. Coś tam działa, ale jest to wersja demo. Jako sekretarz Koła nie dostałem jeszcze z serwisu żadnych wytycznych czy oficjalnej info o działaniu tego projektu. Poza tym przeglądający pytania zauważyłem, że jest jeszcze tam sporo błędów np. gramatycznych, brak zdjęć przy pytaniu o gatunek ryby lub 3/3 błędne odpowiedzi przy pytaniu o to czy do 14 lat wolno wędkować.

 • Data dodania: 8 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • Data dodania: 8 lat temu Oceń: 3 + / -

  to by było super ja niemam czasu zeby chodzic i załatwiac sprawy papierkowe pracuje w delegacjach i mam czas tylko w niedziele jak ktos cos wie na ten temat to niech da znac

 • Data dodania: 8 lat temu Oceń: 4 + / -

  gumbass1, narazie nie ma takiej możliwości, to tylko projekt, kiedy wejdzie w życie??? nie wiem, ale sądzę, że nie w tym roku.

 • Data dodania: 8 lat temu Oceń: 2 + / -

  witam chciał bym sie dowiedzieć jak idzie zrobić kartę wędkarską przez internet czy jest to mozliwe ?

 • Data dodania: 8 lat temu Oceń: 2 + / -

  od ilu lat można zrobić kartę wędkarską junior??
  bardzo proszę o odpowiedzi na meila smyk440@op.pl

 • Data dodania: 8 lat temu Oceń: 2 + / -

  Kolejne pytanie to czy Koła uczestniczące w tym programie będa zobowiązane do aktualizacji swoich danych co określony okres czasu np co 4 letnia kadencję Zarządu Koła lub co roku. Chodzi o to by po paru latach nadal oferowane były informacje aktualne i sprawdzone. By nie okazało się, że takie Koło nie istnieje lub nie posiada już komisji egzaminacyjnej, a proponowane jest przez serwis jako docelowe miejsce zdania egzaminu na karte.

 • Data dodania: 8 lat temu Oceń: 4 + / -

  nic a nic nie rozumiesz, przecież wyraźnie jest napisane "Internauci poniosą za egzamin wyłącznie koszty jakie ponosili dotychczas – w Kołach" - to znaczy jednoznacznie że będzie jak dotychczas - kasa zostaje w Kole

 • Data dodania: 8 lat temu Oceń: 4 + / -

  widz ze ci u gory znow mysla jak pozbawic tych na dole kasy ty juz jest nudne co oni robia ,kola i tak borykaja sie z brakiem kasy a oni jeszcze to.... moze zastanowili by sie jak ograniczyc ilosc OKREGOW a nie kombinowali z egzaminami [kolo ma z egzaminow jakas kase]

 • Data dodania: 8 lat temu Oceń: 4 + / -

  Uważam, że egzamin na kartę wędkarską jest dobrym pomysłem! A jeśli chodzi o opłaty to i tak koło pobiera za zezwolenia.

 • Data dodania: 8 lat temu Oceń: 2 + / -

  Będzie się można przygotować do egzaminu i wstępnie zdać. To czy egzamin w wersji internetowej będzie honorowany zależy tylko i wyłączie od Komisji Egzaminacyjnej w Kole.
  A co do strony, a konkretniej sposobu zdawania przy użyciu maila... widziała Pan Panie Egonie ludzi, którzy zdają na prawo jazdy przez internet i to nie wypełaniając stosowny test ale wysyłając mailem odpowiedzi na pytania? Takie rozwiązanie nie ma nic wspólnego z egzaminem i daje może dobre statystyki w ilości wędkarzy w Polsce, ale o kulturze wędkowania nie ma tutaj już mowy.
  Jeśli ktoś ma odrobinę dobrej woli i zależy mu na popularyzacji dobrych praktyk wędkarskich to zrozumie, że zdawanie przez e-mail jest najgorszym z możliwych rozwiązań.

 • Data dodania: 8 lat temu Oceń: 5 + / -

  to ja juz sam nic z tego nie wiem, bedzie mozna przez internet zdać czy nie, bo widze że strona gdzie to było szybko i sprawnie istnieje z tym ze warszawiacy zabronili takiego działania :/

 • Data dodania: 8 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • Data dodania: 8 lat temu Oceń: 4 + / -

  Ale czy to znaczy że jezeli zdam egzamin przez internet to nie bede musial juz zdawac egzaminu w siedzibie kola?

 • Data dodania: 8 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • Data dodania: 8 lat temu Oceń: 5 + / -

  Pomysł Fajny. Ale jak to będą uwzględniały (honorowały) komisje egzaminacyjne Kół. Ponadto opłata za egzamin na chwile obecną jest dochodem Koła. Jak interpretować zdanie "Internauci poniosą za egzamin wyłącznie koszty jakie ponosili dotychczas – w Kołach", czy nadal opłata będzie w Kołach czy przez serwis wpłata wpłynie do Kół, ale to było by przedsięwzięcie karkołomne i uciążliwe. Ponadto niektóre Koła zwalniają młodzież szkolną z opłat za egzamin.
  Jest jeszcze na tym etapie wiele pytań. Mam nadzieję, że szybko ukaże się regulamin funkcjonowania systemu.
  Życzę powodzenia w tym nowatorskim pomyśle.

 • Data dodania: 8 lat temu Oceń: 2 + / -

  też gratuluje wspaniały pomysł

 • Data dodania: 8 lat temu Oceń: 2 + / -

  gratuluję pomysłu, oby tak dalej panowie!!!

 • Data dodania: 8 lat temu Oceń: 3 + / -

  Czy nasi starsi koledzy zaczęli myśleć o młodym narybku. Gratuluję pomysłu i czekam na efekty.

reklama

Nasza sonda

Czy jesteś za elektroniczną formą wnoszenie składek i opłat w PZW?

 • tak
 • nie mam zdania
 • nie

Głosuj

wyniki

Najczęściej komentowane
Wędkarskie bestsellery