Co oferują wakacje w Egipcie

Wakacje w Egipcie są najchętniej kupowane w okresie jesienno-zimowym. Dzięki geograficznemu położeniu kraju w strefie zwrotnikowego suchego klimatu, podczas europejskich przymrozków na terenie Egiptu panuje prawdziwe lato. Temperatura na zewnątrz wtedy sięga do +30°C, a wody — do +25°C. Dlatego opalanie i kąpiel są dostępne w każdym sezonie.

Podróżując pierwszy raz, turyści są ciekawi czy istnieją wakacje all-inclusive w Egipcie? Jest to rozpowszechniony format odpoczynku w kraju faraonów, dlatego jest często oferowany menedżerami agencji turystycznych. «All inclusive» pozwala na beztroski odpoczynek skoro «wszystko jest w cenie», mianowicie komfortowe pokoje w wybranym resorcie, pełne wyżywienie oraz całodobowy dostęp do baru. Jakie są opcje zakwaterowania na wakacjach w Egipcie? Wybrzeże każdego egipskiego kurortu jest usytuowane ośrodkami wypoczynkowymi z różną kwalifikacją. Turyści najchętniej wybierają ulokowane tuż obok morza rozległe resorty z wyjściem na prywatną plażę oraz z dodatkową atrakcją, zwłaszcza — baseny, siłownia, płac zabaw, zjeżdżalni, SPA, korty tenisowe itd.

Czym się zająć w Egipcie

Egipt słynie z niesamowitej historii, tajemnicze pomniki której nieustannie zachwycają ludzi z całego świata. Wobec tego turyści interesują się czy na wakacjach w Egipcie można zwiedzać historyczne miejsca? Touroperatorzy oferują rozmaite wycieczki fakultatywne do:

  • Giza — słynie z legendarnych trzech piramid i leżącego tuż obok Wielkiego Sfinksa.
  • Aleksandria — antyczny centrum sztuki i literatury. Sławetna biblioteka Aleksandryjska zachwyca swoją architekturą i mnóstwem starożytnych papierosów. Również polecamy zobaczyć Rzymski amfiteatr, planetarium, podziemne katakumby Pompejusza oraz liczne muzeum.
  • Luksor — jest miejscem, bez zwiedzania którego wycieczka do Egiptu nie powinna się odbyć. Przede wszystkim, wzrok podróżników przyciągają ogromny kompleks świątynny Karnak i grobowcu w Dolinie Królów. Prócz tego warto zwiedzić świątynie Luksorską, Kolosy Memnona, Ramesseum i bezlik tematycznych muzeum.

Czy w Egipcie na wakacjach można spróbować tradycyjnej kuchni? Urozmaicone aromaty i smaki Egiptu kuszą każdego. Generalnie, podawane w hotelach jedzenie jest dostosowane do Europejczyków, a chętnym poczęstować się prawdziwą egipską kuchnią radzimy wybrać się poza teren resortu i wpaść do którejś lokalnej restauracji. Warto spróbować foul (pasta z bobu), taameję (falafel z fasoli), molokhię (zupa), kebab oraz kofty z baraniny.

Egipt z biurem podróży

Jakie są ceny wakacji w Egipcie? Zanim określić cenę wyjazdu wakacyjnego do Egiptu, najpierw warto uświadomić, że oferowana biurem podróży wartość oferty zależy od niektórych czynników, m. in. sezon, standard wybranego resortu, moment dokonania rezerwacji oraz od formuły wczasów. Za tygodniowe wakacje dla jednej osoby najmniej wydamy w Hurghadzie i Sharm-El-Sheikh — od 400$. Nieco wyższe koszty poniesiemy, odpoczywając w Marsa Alam lub Safaga — od 550$.

Czy są oferty last minute na wakacje w Egipcie? W ostatni dni przed terminem wylotu u touroperatorów czasami zostają wolne miejsca, dlatego w sprzedaży pojawiają się obniżone «last minute» oferty, które cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem wśród turystów zewsząd. Egipt nie jest wyjątkiem. Najwięcej promocyjnych wakacji w tym kierunku są wiosną lub w letnie miesiące.

Czy warto zarezerwować wakacje w Egipcie online? Zarówno na Pojedzznami.pl, jak i na stronie każdego biura podróży, umieszczony jest katalog wszystkich dostępnych wycieczek do każdego zakątku świata. Dlatego, dzięki online rezerwacji, można szybko i łatwo o dowolnej porze wybrać swoją ofertę wczasów.

Czy istnieją wakacje w Egipcie dla rodzin z dziećmi? Egipt jest świetną destynacją dla pragnących wyrwać się z codzienności na rodzinne wczasy w ciepłe kraje. Pluskanie w rozgrzanym morzu oraz niesamowite zjeżdżalnie i baseny na terytorium hotelu zachwycą najmłodszych podróżników. Podróżując z «Pojedź z nami», nasi specjaliści zorganizują najbardziej pasujące dla rodzinnego odpoczynku resorty.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here