Czego potrzebujesz, by zacząć hodować rybki?

0
21157

Zadbane akwarium to piękna ozdoba każdego mieszkania, a akwarystyka to relaksujące hobby, które uczy systematyczności i cierpliwości. Jeśli chcesz założyć własne akwarium z kolorowymi rybkami lub innymi wodnymi żyjątkami, musisz zaopatrzyć się w zestaw podstawowych akcesoriów, które pozwolą na stworzenie odpowiednich warunków do życia takich stworzeń, do ich rozwoju i wzrostu. Czego potrzebujesz, by zacząć hodować rybki akwariowe?

Akwarium to podstawa!

Do rozpoczęcia przygody z akwarystyką niezbędne jest akwarium. W sklepach akwarystycznych znajdziesz niezliczoną liczbę akwariów szklanych o zróżnicowanej pojemności, o oryginalnych kształtach i rozmiarach. Największą popularnością cieszą się klasyczne akwaria o prostokątnym kształcie, o pojemności od kilkunastu do kilkuset litrów. W przypadku pierwszego akwarium optymalnym wyborem będzie zakup szklanego zbiornika o pojemności około 60l – nie za małe, ale i nie za duże, niewymagające zakupu specjalnych mebli, dość łatwe do zagospodarowania i utrzymania w dobrym stanie, w dłuższej perspektywie czasu. Kupując akwarium najlepiej od razu zaopatrzyć się w dedykowaną mu pokrywę z oświetleniem lub z miejscem na jego instalację. Właściwie dobrane oświetlenie zapewni optymalne warunki do wzrostu roślin wodnych, jednocześnie nie będzie sprzyjało rozwojowi zanieczyszczających wodę glonów.

Wyposażenie do akwarium

Jeśli masz już akwarium z oświetleniem, potrzebujesz jeszcze kilku dodatkowych akcesoriów, które pomogą w jego codziennym utrzymaniu. Niezależnie od tego, jakie gatunki zwierząt masz zamiar hodować, czy będą to rybki, krewetki czy ślimaki, do jego obsługi potrzebować będziesz filtra z funkcją napowietrzania, termometru do kontrolowania temperatury wody oraz grzałki, najlepiej grzałki z termostatem – dzięki niej będziesz mógł podgrzać wodę akwariową do żadnej temperatury. Pamiętaj, że każdy gatunek rybek wymaga nieco innej temperatury wody. Poza wymienionymi kategoriami sprzętu, do pielęgnacji już zagospodarowanego akwarium potrzebować będziesz również pomniejszych akcesoriów akwarystycznych, takich jak testy do wody, siatki do odławiania rybek, urządzenia do czyszczenia szyb i wycinania martwych fragmentów roślin, narzędzia do czyszczenia dna i wiele innych.

Odwiedzając sklep internetowy https://www.keko.pl, zaopatrzysz się we wszystko to, czego może potrzebować początkujący hodowca rybek lub innych stworzeń wodnych. Znajdziesz tam również profesjonalne wyposażenie akwarystyczne dla osób zakładających akwaria morskie lub akwaria słodkowodne o pojemności kilkuset litrów.

[Głosów:59    Średnia:2.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here