Czy wygoda podczas wędkowania jest ważna? Młodzi adepci tej sztuki nieraz patrzą ze zdziwieniem na starszych kolegów inwestujących w fotele wędkarskie. Jednak wystarczy kilka długich zasiadek, by uświadomić sobie, jak ważny jest komfort. Czym powinien charakteryzować się dobry fotel na wędkowanie?

Regulowany kąt oparcia

Regulowany kąt oparcia sprawia, że fotele wędkarskie mogą służyć również jako leżanka. To ogromna zaleta podczas wszystkich długich wypraw wędkarskich. Każdemu wędkarzowi zdarzy się od czasu do czasu zamknąć oczy i zdrzemnąć w trakcie oczekiwania na rybę. Regulowane oparcie będzie w takiej sytuacji jak znalazł. Wystarczy je odchylić do tyłu, by spędzić drzemkę w wygodnej, leżącej pozycji. Wiele foteli wędkarskich pozwala na ustawienie oparcia niemal równolegle do podłoża – wówczas przenośny mebel stanowi coś w rodzaju leżanki i pozwala na bardzo komfortowy wypoczynek.

Stabilny szkielet

Nawet w stosunkowo niszowym obszarze, jakim są fotele wędkarskie, trafić można na produkty bardzo różnej jakości. Tanie i nieprzemyślane rozwiązania mogą sprawić, że pożałujemy tego, iż poskąpiliśmy paru dodatkowych złotówek na wyrób lepszej marki. Tym, co w fotelu wędkarskim musi być dopracowane w 100% to jego stabilność. Konstrukcja powinna gwarantować wędkarzowi całkowite bezpieczeństwo, niezależnie od pozycji. W tym celu stosuje się szeroki rozstaw nóg i długie konstrukcje, które są w stanie zapewnić podparcie nawet wtedy, gdy oparcie jest mocno odchylone do tyłu.

Regulowane nogi

Cechą obowiązkową każdego fotela wędkarskiego są regulowane nogi. Każda noga powinna mieć osobną regulację długości. Dzięki temu zawsze będziesz w stanie postawić fotel prosto i stabilnie oraz dopasować go do swoich potrzeb.

Łatwo składana konstrukcja

Fotel wędkarski oczywiście powinien dać się łatwo transportować. Właśnie dlatego przenośne meble tego rodzaju są składane. Przed zakupem zwróć uwagę na to, czy mechanizm jest prosty i intuicyjny, by nie wymagał męczenia się z fotelem przed każdym wyjazdem. Niemniej, nie jest to cecha, która powinna odgrywać kluczową rolę. W końcu fotel rozkładamy raz, a spędzamy w nim długie godziny.

Dodatkowe wzmocnienia w konstrukcji

Producenci stawiają na różne rozwiązania konstrukcyjne i zdecydowanie warto wybierać te fotele wędkarskie, które odznaczają się podwyższoną wytrzymałością – rozpoznasz to np. po podwójnych rurach i dodatkowych umocnieniach. To kolejna kwestia, na której nie warto oszczędzać. Zapewne znasz porzekadło o tym, że ubogich nie stać na tanie rzeczy. Sprawdza się to również w przypadku foteli do wędkowania. Niedrogie modele sprawią, że w portfelu pozornie zostanie więcej pieniędzy. Jednak już za rok może czekać na Ciebie kolejny zakup, gdy okaże się, że wykorzystywany fotel nie wytrzymał długotrwałego obciążenia i konstrukcja się odkształciła. Zdecydowanie lepiej sprawdza się w tym przypadku reguła “raz a dobrze”. Lepiej wydać więcej i cieszyć się z dobrego fotela przez długie lata.

Miękkie i ciepłe wykończenia

Oparcia i podłokietniki powinny być pokryte ciepłym materiałem, na przykład neoprenem. Dzięki temu nawet nieużywany fotel przez dłuższy czas nie jest nieprzyjemny w dotyku. Nie musisz na nim długo siedzieć, by nie drażnił skóry zimnem metalu.

To samo dotyczy oparcia pod głowę. Dobrze, by Twój nowy fotel wędkarski miał polarową poduszeczkę na wysokości głowy, która zapewni odpowiednie podparcie i pozwoli na ułożenie głowy pod wygodnym kątem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here