Jak fakturować w sklepie wędkarskim?

Przedsiębiorstwo niezależnie czy jest małe czy średniej wielkości potrzebuje dobrego i prostego programu, który wyręczy pracowników w przygotowaniu faktur i innych dokumentów. Jakie cechy powinien mieć najlepszy program do fakturowania dla np. sklepu wędkarskiego? Sprawdźmy to.

Prosty i intuicyjny interfejs

Oprogramowanie, z którego mają korzystać pracownicy np. sklepu wędkarskiego i które ma uprościć im pracę powinno być przede wszystkim dla nich zrozumiałe i proste w obsłudze. Dobry program do faktur będzie więc narzędziem łatwym w obsłudze zarówno dla pracownika, który pracuje na nim już jakiś czas, jak i zupełnie nowo zatrudnionej osoby. Intuicyjny interfejs jest ważny, gdyż pozwala szybko odszukać potrzebne przyciski i sprawnie przygotować w krótkim czasie wymagane dokumenty.

Zróżnicowanie dokumentowe

Przydatny program do wystawiania faktur, to taki w którym wygenerowana zostanie: faktura VAT, faktura bez VAT, faktura VAT marża, faktura proforma, faktura korygująca, paragony fiskalne i więcej. Ważne jest aby dokumenty były dostosowane do zmian prawnych np. do JPK czy split payment.

Funkcje oszczędzające czas

Za funkcje, które skracają czas potrzebny na przeprowadzenie transakcji zaliczyć można możliwość:

  • automatycznego pobierania średniego kursu walut z NBP czy danych kontrahentów z CEIDG,
  • wysyłki faktur do kontrahentów w postaci e-mailem bez logowania na skrzynkę pocztową,
  • eksportu przygotowanych dokumentów do znanych programów księgowych,
  • szybkiej ewidencji dokumentów zakupowych i sprzedażowych,
  • sprawdzenia z programu stanów magazynowych i dokonania zamówień,
  • przygotowania ofert i cenników,
  • przefiltrowania dokumentów według wybranych zakresów: dat, dokumentów czy przypisanych kategorii.

Faktura Small Business Handel

Programem łączącym wszystkie przydatne funkcjonalności jest chociażby Faktura Small Business Handel. To program do wystawiania faktur z magazynem. Oprócz standardowych dokumentów można przygotować w nim także dokumenty magazynowy. Program posiada moduł dokumentów kasowych, zamówień od dostawców, kompletacji towarów czy integracji ze sklepem internetowym Shoper. Program jest łatwy w obsłudze. Poszukując czegoś do jpk program Faktura Small Business Handel będzie dobrym wyborem. Wszystkie jego funkcje można za darmo sprawdzić podczas testowania wersji demonstracyjnej, którą udostępnił producent (MEGA-TECH) na swojej witrynie.

Wystawianie faktur z programem FSBH jest proste. Przedsiębiorcy powinni pomyśleć o tym rozwiązaniu szczególnie wtedy, gdy ich firma się rozwija i potrzebuje, bądź w niedalekiej przyszłości będzie potrzebować zaplecza magazynowego.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here