Szukasz nowych wrażeń wędkarskich? Chcesz spróbować łowienia ryb z pokładu łodzi? Marzą Ci się nowe łowiska oddalone od brzegu? Wskocz na pokład łodzi i wypłyń na ryby! To dobry sposób zarówno na wędkowanie w Polsce, jak i za granicą. Chcesz zorganizować taki wyjazd, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać? Podpowiadamy, jak łatwo znaleźć odpowiednią łódź, z pokładu której możesz bezpiecznie zarzucić wędkę.

ryby

Znalezienie łodzi na wyprawę wędkarską to kluczowy punkt organizacyjny. Można postawić na czarter łodzi motorowej lub jej zakup. To drugie rozwiązanie sprawdzi się, jeżeli planujemy łowić w stałym miejscu. Osobom, które mają zamiar wybrać się za granicę na wędkarskie wakacje polecamy wynajem łodzi. W zależności od preferencji, można zdecydować się na łódź wiosłową lub wygodniejsze rozwiązanie, czyli niewielką motorówką.

Gdzie szukać łodzi

Wbrew temu co się może wydawać, wynajęcie łodzi motorowej jest proste do zorganizowania. Wystarczy skorzystać z platformy Click&Boat, aby znaleźć oferty dostępne w interesującej nas lokalizacji. Filtry wyszukiwarki umożliwiają ograniczenie wyników do jednostek, które szczególnie nadają się na wędkarską wyprawę.

Jaką łódź wybrać

Jaką łódź wybrać

Szukając łodzi na ryby, postaw na niewielkie jednostki. Optymalna długość kadłuba to maksymalnie 4,5-5 metrów. Warto zwrócić też uwagę na szerokość rufy, tak aby można było wygodnie się rozłożyć ze sprzętem. Istotna jest też wysoka burta, o którą będzie można oprzeć wędki.

Nie należy ignorować kwestii bezpieczeństwa. Łódź na wędkarską wyprawę powinna być przede wszystkim stabilna. Wówczas zarzucanie spławika, wymachy i wyciągnięcie złowionej ryby nie sprawią problemu.

Wyposażenie łodzi

Na pokładzie przydaje się oczywiście wygodne siedzisko i funkcjonalne schowki, w których będzie można schować niezbędny sprzęt żeglarski. Niektóre łodzi motorowe dysponują też specjalnym sprzętem dla wędkarzy. Można na nich znaleźć uchwyty na wędki czy echosondy wędkarskie, które umożliwiają sprawne namierzanie łowisk i ryb.

Warto porozmawiać z wynajmującym łódź. Może się okazać, że za niewielką opłatą może udostępnić dodatkowe pomoce wędkarski.

Wyposażenie łodzi

Sprawdź oferty na Click&Boat

Jeżeli planujesz wędkarską wycieczkę i szukasz sprawdzonej jednostki, zajrzyj na platformę Click&Boat. Wśród tysięcy łodzi i jachtów dostępnych w portach na całym świecie, z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

[Głosów:4    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here