Ból zęba na wyjeździe

Niewątpliwie opieka stomatologiczna nabiera dla nas coraz większego znaczenia. Wybierając stomatologa, który zajmie się zdrowiem naszych zębów, bierzemy pod uwagę wiele czynników, głównie opinii od innych pacjentów, jakość leczenia, sprzęt, jaki znajduje się w gabinecie czy wreszcie cennik. Coraz większe znaczenie ma również to, czy dentysta oferuje możliwość płacenia kartą w gabinecie. Wybrany starannie dentysta sprawuje stałą opiekę nad naszym uzębieniem.

Zdarza się jednak, że nieprzyjemny ból zęba zaczyna nam doskwierać w czasie urlopu. Jeśli wypoczywamy nad morzem, w okolicach Trójmiasta, na pewno pomoże nam jakiś dentysta w Gdyni. Poszukiwania pomocy stomatologicznej w czasie wakacji, nigdy nie należą do najprzyjemniejszych. Jednak wpisując w wyszukiwarkę hasło „dentysta Gdynia”, na pewno szybko ustalimy, kto może nam pomóc. Oczywiście, nie zawsze musi się to wiązać z korzystaniem z usług prywatnego gabinetu. Tak jest jednak najsprawniej, ponieważ tzw. pogotowie stomatologiczne w ramach refundacji Narodowego Funduszu Zdrowia, może kazać nam długo czekać na swoją kolej, nawet do kilku godzin lub sprawować dyżury jedynie w określone dni miesiąca, a w inne odsyłać nawet do innej miejscowości. W mieście Gdynia dentysta na pewno udzieli nam stosownej, fachowej pomocy. Wybierając taką doraźną pomoc, zwróćmy uwagę przede wszystkim na opinie, jakie stomatolog ma wśród pacjentów. Czasem leczenie „na szybko” może przynieść więcej strat niż korzyści. Dlatego nie zawsze należy decydować się na pierwszego lepszego lekarza, jaki zgodzi się nas przyjąć.

Oczywiście, takie doraźne leczenie nie zwalnia nas z obowiązku odwiedzenia swojego stomatologa zaraz po powrocie z wakacji. Niezbędne jest ustalenie dalszego planu leczenia i ustalenie wizyt kontrolnych. Pamiętajmy, że stan naszego uzębienia ma bezpośredni wpływ na cały nasz organizm. Nie jest to jedynie kwestia estetyki. Zły stan zębów przekłada się na układ odpornościowy czy krwionośny. Dlatego nie wolno nam lekceważyć nawet takich incydentów, jak ból zęba na wakacjach.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here