Firma w ryzach

Prowadząc własną działalność gospodarczą musimy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Jedną z nich będzie nie dać się oszukać. Ministerstwo finansów wprowadziło tak zwaną białą listę, dzięki której można wyszukać swoich kontrahentów i sprawdzić, czy są czynnymi podatnikami Vat, ale teraz skupimy się na innej zasadzie, zasadzie, że trzeba szukać wszędzie oszczędności. Bez cięcia kosztów bowiem nasza firma nie przetrwa na rynku, ponieważ nie będzie konkurencyjna. Oszczędności rozsądny gospodarz znajdzie wszędzie, ale, nie chodzi o to, żeby biedować, tylko żeby nic się nie marnowało.

Niemal każda firma posiada swój samochód, jeśli nie całą flotę samochodów. Sprzęt, zwłaszcza motoryzacyjny jednak po prostu się zużywa i trzeba go wtedy wymienić na nowy. Co zrobić z tym starym? Mądry gospodarz na pewno nie wyrzuci go na śmietnik, bowiem komuś na przykład do celów prywatnych może jeszcze posłużyć, a my zaoszczędzimy parę groszy, które można poświęcić na rozwój działalności. Tu można znaleźć kolejną oszczędność. Trzeba tylko odpowiedzieć sobie na pytania jak uniknąć podatku przy sprzedaży samochodu firmowego?. Sprawa jest prosta i banalna kilka chwil spędzonych w internecie i mamy gotowy przepis na brak defraudacji naszego portfela. Wiadomo sprzedaż samochodu firmowego to zawsze trudna kwestia, często przywiązujemy się do rzeczy i maszyn. Nie możemy pozwolić jednak na straty w naszej działalności. Już wiemy, że podatek przy sprzedaż auto firmowego jest jak najbardziej do ominięcia dlatego warto wykonać ruch w tę stronę i zapewnić sobie dodatkowe cięcie kosztów.

Sprzedając samochód firmowy musimy pamiętać o tym co zostało powiedziane. Pozwoli nam to zaoszczędzić niemałe pieniądze, dzięki którym nasza firma na pewno zapewni sobie wzrost rynkowy jeśli mądrze je zainwestujemy. Warto być w tej sytuacji tym wspomnianym dobrym gospodarzem i nie narażać wszystkich dookoła na zbędne, niepotrzebne koszta, skupić się na zysku, zysk ten sobie wyobrazić i cały czas dążyć w jego kierunku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here