Jedzenie dla psów

Jakie jedzenie dla psów wybrać? To pytanie, które zadaje sobie każdy właściciel psa, chcący dla niego jak najlepiej. I chociaż wybór jest naprawdę duży, wbrew pozorom sprawa nie jest tak oczywista. Dieta ma kluczowe znaczenie dla zdrowia naszego pupila. Należy zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników: etap życia zwierzaka, rasę psa, wielkość i masę ciała, a także zakres aktywności ruchowej. Dokonując wyboru, kieruj się mocnymi argumentami.

  1. Jedzenie dla psów: zdrowo i odpowiedzialnie
  2. Zdrowe jedzenie dla psa: czy warto kupić bezzbożową karmę?
  3. Karmy mokre dla psa, czy karmy suche?

Psy zazwyczaj nie są bardzo wybredne i chętnie zjadałyby to, co człowiek ma na swoim talerzu. Pamiętajmy jednak, że nasz czworonożny pupil wymaga odpowiedniego i odpowiedzialnego żywienia, które zapewni mu zdrowie i szczęście. Jak znaleźć zdrowe jedzenie dla psa?

1. Jedzenie dla psów: zdrowo i odpowiedzialnie

Psie jedzenie spogląda na nas ze sklepowych półek w niemal każdym markecie. Zazwyczaj widzimy pokarm od tych samych, popularnych producentów. Jednak by znaleźć najlepsze jedzenie dla psa, należy sięgnąć nieco głębiej.

Wybierając dania dla psów, pamiętaj, że twój pupil nie potrzebuje zróżnicowanej diety. Jedzenie dla psa powinno być stabilne, a nagłe zmiany składu pożywienia mogą się zakończyć biegunką.

Co ważne, psie jedzenie powinno być dopasowane do etapu życia, na jakim się znajduje i odzwierciedlać wszystkie jego potrzeby. A te z wiekiem mogą się zmieniać.

2. Zdrowe jedzenie dla psa: czy warto kupić bezzbożową karmę?

Wiele osób zastanawia się, co znaczy „dobre jedzenie dla psa”. Choć na rynku znajdziesz mnóstwo karm opartych na zbożach, powinieneś wiedzieć, że nie służą one naszym czworonożnym przyjaciołom. Dieta psa powinna bazować przede wszystkim na mięsie. Natomiast zboża to pozycja, która zdecydowanie powinna się znaleźć na dole psiej piramidy żywieniowej. bezzbożowa karma dla psa ma dużą zawartość procentową mięsa i jest odpowiednia dla alergików.

3. Karmy mokre dla psa, czy karmy suche?

Generalnie zasada jest taka, że karma mokra jest lepsza dla psa. Karmy mokre dla psa są wilgotne, nie powodują wzmożonego pragnienia, a pupilowi łatwiej się nimi zajadać. Mokry pokarm to także naturalna karma dla psów, mniej przetworzony. Zatem jeśli mamy taką możliwość, lepiej wybrać karmy mokre dla psa. Ale również karmy suchej nie należy demonizować, ponieważ i ona może się okazać odpowiednia. Wszystko zależy od składu.

Wybierając jedzenie dla psa, pamiętaj, że liczy się jakość.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here