Karta multisport to przeżytek

Jeszcze kilka lat temu jednym ze sposobów zachęcania potencjalnych kandydatów do rozpoczęcia pracy w korporacji była „praca w dynamicznym zespole, pełen pakiet socjalny i karta multisport”. Rzeczywiście, dla młodych i wysportowanych osób karta multisport może być fajnym bonusem do dobrej, stałej posady. Jednak oczywiście nie jest to motywacja dla każdego.

Jak w inny sposób nagradzać?

Pracownik, który ma otrzymać bonus za dobrą pracę, musi poczuć, że jest to nagroda, a nie jakieś resztki ze stołu. Musi wiedzieć, że pracodawcy zależy na jego dobrym samopoczuciu i zadowoleniu z upominku. Musi też otrzymać motywację do dalszej pracy, odnoszenia kolejnych sukcesów, by w przyszłości móc skorzystać z kolejnych voucherów na zakupy czy zniżek w ulubionych sklepach. Każdy z pracowników ma jakieś swoje hobby, ulubione sposoby na spędzanie czasu, ulubione sklepy, na które nie zawsze go stać. Bonus w postaci zniżek na zakupy lub voucherów to sposób na to, aby zachęcić pracownika do wydajniejszej pracy, aby mógł zacząć spełniać swoje zachcianki, korzystając z tych voucherów.

Nagradzanie, które podoba się każdemu

Dzięki systemom nagradzania pracowników dostępnym na platformie https://nais.pl/ możliwe jest uhonorowanie pracowników wedle zasług, ale także wedle ich preferencji. Każdy pracownik, który widzi, że kolega otrzymał nagrodę i może ją spożytkować w wybrany sposób, automatycznie sam zyskuje motywację by pracować lepiej i wydajniej. Gdyby zaoferować pracownikom za dobrą pracę kartę multisport z karnetem open na wybrane siłownie, nie odniosłoby to pożądanego rezultatu. Jeden z pracowników mógłby faktycznie chcieć powalczyć, bo akurat rzeźbi sylwetkę, a siłownię na dwa kroki od domu. Ale inni mógłby na starcie zrezygnować z walki o coś, co mu się nie przyda – bo na przykład ma już wykupiony karnet na rok na ulubionej siłowni, albo w ogóle nie ćwiczy bo woli bieganie na świeżym powietrzu. Nais to sposób na motywowanie pracowników tak, jak każdy lubi, czy to przez umożliwienie im spędzania czasu z rodziną, czy przez oszczędzanie na zakupach.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here