500+ dookoła nas

Ostatnie lata bardzo łaskawe są dla wielu rodzin oraz grup społecznych. Dofinansowania i pomoce dużo łatwiej uzyskać, kiedy mamy ku temu predyspozycje materialne lub rodzinne. Nie mam zamiaru rozwodzić się jeśli chodzi o ocenę takiego stanu rzeczy, to moja prywatna sprawa.

Chciałbym napisać natomiast o programie 500+ dla firm. Co to jest i dla kogo to jest? Jest to program, który ma za zadanie wspomóc młodych przedsiębiorców. W ramach jego działania przez pierwsze sześć miesięcy przedsiębiorca zwolniony jest z płacenia składek ubezpieczenia społecznego. Po tym czasie ma możliwość płacenia składek w obniżonej formie, czyli łącznie 555,89 zł. Oraz ten mały ZUS dla firm o małych dochodach. Małych, czyli takich, które nie przekraczają trzykrotności minimalnego wynagrodzenia.

500 plus dla firmy wydaje się więc dosyć kuszący rozwiązaniem dla osób, które mają zamiar rozpocząć swoją przygodę z biznesem. Istnieje możliwość skorzystania z ulgi nawet obecnie posiadając firmę. Wymogiem jest nieprzekroczenie w roku poprzednim przychodu 120 tysięcy złotych a firmę trzeba prowadzić minimum 60 dni. W biznesie każda możliwość, żeby się wspomóc to dobra możliwość i trzeba z niej skorzystać. Zupełnie niezorientowane osoby, mogą spróbować swoich sił bez zakładania działalności gospodarczej, jest to rozwiązanie na krótką metę, jednak pozwala rozejrzeć się delikatnie na rynku.

W połączeniu obu tych rozwiązań tworzy się bardzo delikatny próg wejścia, gdyż możemy zacząć od płacenia jedynie podatku od uzyskanego przychodu. Kiedy widzimy, że nasz pomysł ma ręce i nogi, próbujemy zakładać działalność a przez pół roku płacimy jedynie ubezpieczenie zdrowotne. Później na 2 lata płacimy mały ZUS, dzięki czemu śmiało możemy próbować rozhulać naszą firmę. Jeśli natomiast potrzebujemy czasu, aby nabrać obrotów a nasze zyski są niewielkie, wtedy mały ZUS będziemy utrzymywali dłużej. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na portalu www.cenabiznesu.pl/-500-plus-dla-firm-kto-moze-skorzystac . Oczywiście można tam znaleźć informacje na wiele innych tematów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here