Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu – to tutaj spotyka się cała rodzina, wspólnie przygotowując posiłki. Jeśli kuchnia ma dobrze sprawdzać się w swojej roli, powinna być nie tylko estetyczna, ale przede wszystkim funkcjonalna. To od rozstawu mebli i jakości sprzętów w głównej mierze zależeć będzie komfort pichcących domowników.
Jakie baterie kuchenne oferują producenci?
W solidnie wyposażonej kuchni nie powinno zabraknąć wysokiej jakości zlewu z praktyczną baterią kuchenną – jak ją wybrać, żeby ładnie się prezentowała i właściwie spełniała swoją funkcję? Jeśli chodzi o baterie kuchenne, oferta sklepów stale się powiększa. Zmienia się estetyka baterii oraz ich funkcjonalność. Dziś klient może wybierać między różnymi materiałami i funkcjami, dzięki czemu ma możliwość idealnego dopasowania baterii do swoich potrzeb.
W ofercie producentów obok klasycznych baterii kuchennych chromowych znajdują się obecnie modne baterie ceramiczne. Krany mogą być montowane do ściany lub stojące. Mogą dysponować jednym uchwytem, umożliwiającym regulację wody, lub dwoma – z wodą ciepłą i wodą zimną. Mają też różne wylewki i różne kształty.
Jak wybrać baterię kuchenną dobrej jakości?
O funkcjonalności baterii decyduje wiele kwestii. Jeśli ta ma dobrze się sprawdzić podczas codziennej pracy w kuchni, powinna być dopasowana do możliwości przestrzeni i oczekiwań użytkownika. Warto zadbać o to, by miała odpowiednią wysokość, dzięki czemu zapobiegniemy rozpryskiwaniu się wody na boki, a także, żeby materiałem wykonania i kolorystyką pasowała do zlewu. Warto wybierać produkty renomowanych producentów, którzy dbają o najmniejszy detal wykonania. Wielu użytkownikom spodobają się nowoczesne opcje, takie jak bateria z miernikiem temperatury czy bateria kuchenna z wyciąganą wylewką.
Dlaczego warto zainwestować w baterię z wylewką?
Wyjątkowo praktyczną opcją, jeśli chodzi o wyposażenie kuchni, jest bateria kuchenna z wyciąganą wylewką. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania użytkownik zyskuje większą swobodę. Może dowolnie sterować źródłem wody, a tym samym ograniczyć jej utratę (np. przez rozpryskiwanie się) – to pozwala uniknąć zachlapania kuchni, a także obniżyć rachunki za wodę.