tonery do drukarek

Właśnie miałeś coś wydrukować, a urządzenie odmówiło posłuszeństwa? Jeśli domaga się wymiany wkładu, przygotuj się na większe wydatki. Materiały eksploatacyjne tego typu są dość kosztowne. Czy wiesz jakie tonery do drukarek warto kupować? Podpowiadamy, na co zwracać uwagę!

W domu niemalże każdego dnia trzeba coś wydrukować – niezbędne dokumenty, listy zakupów, ciekawe artykuły, ilustracje czy notatki do szkoły. Zdecydowanie najtańsze w utrzymaniu są drukarki laserowe. Samo urządzenie jest dość drogie, podobnie jak wkłady – za to wystarczają one na znacznie dłuższy czas. Jak jednak najrozsądniej je kupować? Dowiedz się, jakie tonery do drukarek są najbardziej opłacalne!

Tonery do drukarek – rodzaje

Wbrew powszechnemu przekonaniu, tonery to drukarek to nie to samo, co tusze. Wiele osób zamiennie stosuje te nazwy, ale jest to niepoprawne. Urządzenia laserowe stosują zupełnie inne wkłady, które różnią się od atramentowych kartridżów nie tylko kształtem, ale też zawartością. Są bowiem wypełnione specjalnym termoaktywnym proszkiem, a nie tuszem.

Drukarki laserowe mogą być kolorowe lub monochromatyczne (czarno-białe). W zależności od tego wykorzystują wkłady czarne albo barwy z palety CMYK (Cyjan – intensywny niebieski, Magenta – głęboki róż, Yellow – nasycony żółty, Key Colour – kolor główny, czyli czerń).

W sprzedaży dostępne są także różne warianty tonerów do drukarek, jeśli chodzi o ich wydajność. Zwykle kupuje się wkłady wystarczające na ok. 1000 stron. Niektórzy producenci wytwarzają także specjalne, bardziej wydajne wersje w niższej cenie. Trzeba bowiem jeszcze pamiętać o tym, że każdy model drukarki jest kompatybilny jedynie z określonymi wkładami. Najlepiej jest szukać ich po nazwie posiadanego urządzenia.

Jak zaoszczędzić na zakupie tonerów do drukarek?

Drukowanie w domu wypada drożej w porównaniu np. z punktami ksero. Można jednak postarać się ograniczyć wydatki. Pierwszym rozwiązaniem jest kupno większych, bardziej wydajnych tonerów do drukarek, które wystarczają na dłużej. Zwykle wypadają korzystniej cenowo niż mniejsze wersje, a do tego dłuższy czas użytkowania pozwala na zamortyzowanie wydatku. Trzeba zapłacić za nie nawet kilkaset złotych, ale wystarczy je kupić średnio raz na rok.

Jeszcze lepszym rozwiązaniem jest wybór wkładów w cenie hurtowej. Wiele osób odruchowo kupuje tonery do drukarek w sieciowych sklepach z elektroniką lub zamawia je ze strony producenta. W ten sposób płaci się za nie najwięcej. W specjalnych sklepach (internetowych lub stacjonarnych) da się kupić dokładnie te same produkty, tańsze o nawet kilkadziesiąt złotych.

Zdecydowanie najkorzystniej jest jednak kupować tzw. wkłady zamienne. Są to tonery wykonane dokładnie tak samo, jak konkretne wkłady do drukarek znanych marek. Gwarantują świetną jakość wydruku i są w pełni kompatybilne. Jedyną różnicą jest tak naprawdę cena – są nawet kilkukrotnie tańsze! Kupując tonery ze strony producenta, każda wydrukowana strona będzie kosztowała Cię ok. 20 gr albo i więcej. Jeśli zaś zdecydujesz się na zamienniki, możesz zmniejszyć ten wydatek nawet do 2 gr! Wtedy posiadanie drukarki w domu jest rzeczywiście opłacalne.

Skąd zamawiać tonery do drukarek?

Tonery do drukarek w cenach hurtowych oraz świetnej jakości wkłady zamienne najwygodniej jest zamawiać z Sieci. W Internecie działa kilka sprawdzonych stron z takim asortymentem, jak np. serwis www.tonerpartner.pl. Intuicyjna wyszukiwarka pomaga znaleźć właściwy wkład nawet laikom. Nie musisz pamiętać jego skompilowanego numeru – wystarczy nazwa urządzenia! W razie problemów pomocą służy wykwalifikowana obsługa, dostępna na specjalnej infolinii oraz czacie. To zdecydowanie najłatwiejszy i najtańszy sposób na zamówienie tonerów do drukarek.

Nie każdy może czy chce regularnie odwiedzać punkt ksero. Posiadanie własnego urządzenia jest o wiele wygodniejsze, a do tego wcale nie musi być kosztowne! Zamawiając tonery do drukarek przez Internet możesz drukować znacznie taniej!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here