Zaawansowany kosz wędkarski to rozbudowane akcesorium wyposażony w siedzisko z gniazdem na tyczkę. Dobrze, gdy pod siedziskiem znajduje się miejsce na drobne przyrządy – np. wysuwana szufladka i kasetka do przechowywania zestawów. Wiele koszy pozwala na dokładanie kolejnych modułów, dzięki którym jesteś w stanie przechowywać kilka zestawów jednocześnie.

Na co zwrócić uwagę kupując kosz wędkarski?

Dla osób wysokich duże znaczenie ma regulacja wysokości kosza wędkarskiego. Wyżej usytuowane siedzisko pozwoli na znacznie wygodniejsze wędkowanie.

Podest na którym stoi wędkarz jest zwykle wysuwany i wyposażony w nóżki, których wysokość można regulować. Oczywiście możliwość ustawiania ich wysokości niezależnie od siebie jest kluczowa, by dało się zawsze ustawić podest i cały kosz w stabilnej pozycji.

Przed zakupem kosza wędkarskiego warto poczytać opinie w internecie i popytać innych wędkarzy o doświadczenia z użytkowania. Pamiętaj, że pozytywne komentarze – zwłaszcza od anonimowych użytkowników w portalach z opiniami – bywają mylące, bo nierzadko stanowią element marketingu producenta lub sprzedawcy. Znacznie bardziej wiarygodne są opinie negatywne. A tu warto zwrócić uwagę zwłaszcza na drobne elementy.

Dużym problemem w tańszych koszach jest słabe wykonanie uchwytów, zacisków czy zatrzasków, co z czasem staje się uciążliwe dla użytkownika, zwłaszcza, gdy dotyczy to podpórek. Gdy regulowane nóżki puszczają, kosz traci stabilność i znacznie utrudnia wędkowanie. Jeśli celujesz w produkty mniej znanych marek, najlepiej dopytaj też o wagę osoby, która korzysta z polecanego kosza, zwłaszcza, jeżeli Twoja waga jest ponadprzeciętna.

Markowe kosze wędkarskie

Jak w każdej branży, tak i tutaj znajdziesz kosze wędkarskie przygotowane przez znanych i cenionych producentów oraz ich tańsze odpowiedniki. Tradycyjnie decyzja powinna być uzależniona od tego, jak bardzo jesteś “wkręcony” w temat wędkarstwa i jak poważnie traktujesz swoje hobby.

Na początku drogi nie warto inwestować dużych pieniędzy. Tak naprawdę inwestycja w profesjonalny, rozbudowany kosz na tym poziomie powinna stać w ogóle pod dużym znakiem zapytania. Jeśli jedna wiesz już, że “to jest to” i będziesz wędkować jeszcze co najmniej kilka sezonów, kosz wędkarski będzie zdecydowanie przydatnym zakupem.

Wśród wędkarzy dużą renomą cieszy się marka Rive. Chyba bez przesady można tu użyć klasycznego porównania do Mercedesa w swojej branży. Kupując kosz wędkarski Rive możesz się spodziewać, że sprzęt będzie lekki i dobrze przemyślany, a do tego bardzo wytrzymały. Dla zaawansowanych wędkarzy często jest to najlepszy wybór, bo można się spodziewać, że taka konstrukcja będzie służyć bez zarzutu przez wiele lat. Ponadto wszystkie kosze Rive mają opcję montażu układu jezdnego i inne opcje rozbudowy. Zaletą jest także łatwy dostęp do części zamiennych.

Szukając tak solidnego sprzętu nie musisz jednak ograniczać się jedynie do rynku pierwotnego. Pod koniec sezonu wiele osób wymienia swoje wyposażenie, więc jest to dobra okazja, by zapolować na interesujące oferty z drugiej ręki – w kieszeni może Ci zostać nawet kilkaset złotych!

[Głosów:11    Średnia:1.9/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here