Krótki przewodnik po zakładaniu akwarium optiwhite

Ryby akwariowe towarzyszą człowiekowi od dawien dawna. Są piękne, a także dość łatwe w obsłudze – o ile przestrzega się pewnych zasad. W przeciwieństwie do innych zwierząt domowych, zwłaszcza psa, nie wymagają nauki czystości. O czym warto pamiętać, zakładając swoje pierwsze akwarium?

Po pierwsze: zadbaj o wybór odpowiedniego miejsca

Pierwszym i podstawowym krokiem jest wybór optymalnego miejsca, w którym znajdzie się akwarium. Na pewno nie powinno być to miejsce tuż przy oknie – przede wszystkim ze względu na zbyt dużą ekspozycję na promienie słoneczne. W konsekwencji prowadzi to do nadmiernego wzrostu glonów. Jeśli chodzi o akwaria optiwhite, problem może być nasilony – w przypadku zbiorników wykonanych z mocno transparentnego szkła w sytuacji ustawienia przy oknie do ryb może docierać zbyt wiele światła.

Poszukując miejsca idealnego na ustawienie akwarium optiwhite, unikać należy także miejsc ulokowanych bezpośrednio przy drzwiach – ich częste otwieranie może powodować drobne, lecz regularne, wahania temperatur w zbiorniku, co wywołuje w jego mieszkańcach dodatkowy stres.

Po drugie: dobierz zbiornik o optymalnej wielkości

Wielkość zbiornika powinna być dostosowana do liczby ryb, którymi planujemy go zapełnić. Warto pamiętać, że w pojemniku znajdą się również elementy dekoracyjne, takie jak kamienie, korzenie i rośliny, a one również zajmą nieco przestrzeni. W przypadku klientów o bardzo konkretnych oczekiwaniach w tym temacie dobrze sprawdzić się może akwarium na zamówienie. Takie możliwości daje m.in. Aquael sklep. Warto już na etapie planowania ustalić, ile ryb planujemy dokupić oraz w jak duże korzenie, kamienie i roślinność chcemy doposażyć zbiornik. Akwarium na zamówienie na pewno daje więcej możliwości w zakresie tworzenia ciekawych i mniej sztampowych aranżacji. Ponadto akwarium na wymiar daje szansę pełnego dopasowania zbiornika do wielkości ściany, przy której ma ono się znaleźć oraz do mebli znajdujących się w mieszkaniu.

Po trzecie: zadbaj o dobre wyposażenie zbiornika

Zarówno modele dostępne w sklepach od ręki, jak też akwaria na wymiar wymagają wyposażenia w konkretne elementy. Wśród nich znajduje się precyzyjna grzałka akwariowa (najlepiej z termostatem), termometr, cicha pompa napowietrzająca, oświetlenie oraz filtr do wody. Bez nich egzotyczne ryby nie przetrwają w warunkach domowych.

Podsumowując, zakładanie akwarium optiwhite powinno być poprzedzone analizą wolnego miejsca, przy którym znajdzie się zbiornik, a także ustaleniem, ile ryb go zasiedli. Od tych czynników zależy późniejszy dobór wielkości szklanego zbiornika.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here