Odpowiednia dieta dla twoich rybek - jaki pokarm wybrać

Rynek pokarmów dla rybek akwariowych jest naprawdę duży, wybór odpowiedniego niesie ze sobą wiele dylematów. Pokarmy różnią się nie tylko wartościami odżywczymi ale także wielkością, kształtem oraz forma w jakiej go podasz. Jakość pokarmu może wpływać ożywiająco na rybki oraz może podkreślić ich kolorystykę.

Jaką formę pokarmu wybrać?

Wybranie odpowiedniej formy to ważny aspekt ponieważ przy złym wyborze możesz zaszkodzić części osobników w twoim akwarium. Ważne jest określenie czy gatunek twoich ryb preferuje pobieranie pokarmu z dna twojego akwarium a może przeciwnie tego który utrzymuje się na powierzchni i z czasem spada? Oto rodzaje pokarmów dla rybek akwariowych.

  • Miks płatków – cieszący się popularnością uniwersalny pokarm dla rybek akwariowych. Skąd wynika jego uniwersalność? Pokarm utrzymuje się na wodzie co pozwala na zdobycie pokarmu rybom żerującym. Następnie pokarm spadając przez strefy akwarium umożliwia posilenie się mniejszym osobnikom w dolnych płaszczyznach. Gdy pokarm opada na dno nie marnuje się ponieważ jest spożywany przez rybki bytujące na dnie
  • Granulat – charakteryzuje się wolnym opadaniem na dno przez co stanowi on głównie pożywienie dla gatunków przebywających w dolnej i środkowej części akwarium. Pokarm granulowany charakteryzuje większa dbałość o czystość. Wynika to z tego iż znacznie wolniej on rozpuszcza się w wodzie przez co nie zostawia po sobie wielu śladów. Warto wspomnieć również o tym aby pamiętać o wielkości granulatu aby był on proporcjonalny do wielkości rybek.
  • Chipsy – jeśli posiadasz w swoim akwarium żarłoczne rybki które potrzebują większych rozmiarów pokarmu, ten rodzaj może okazać się świetnym rozwiązaniem. Warto pamiętać że to nie oznacza iż małe rybki będą głodować, będą one ciągle skubały spadające chipsy co będzie dla nich wystarczające.

Jakie marki wybrać?

Marką która oferuje wysoką jakość swoich produktów z odpowiednią suplementacją jest firma Tropical. Jest to firma z wieloletnią tradycją której linie produkcyjne należą do najlepszych na świecie. Tropical przez lata doskonaliło swoje produkty co pozwoliło wypracować światową renomę oraz zyskać zaufanie klientów z całego świata.

Warto tutaj wyróżnić najpopularniejsze produkty firmy

Akwarium jako punkt centralny w twoim domu

Jak każdy z nas wie akwarium dodaje w pomieszczeniach energii oraz skupia na sobie uwagę. W wielu miejscach może być podkreśleniem stylu mieszkania, a od Ciebie zależy jaki to styl. Dlatego warto dbać o względy estetyczne i higieniczne, a jak już wiemy wpływa na to również pokarm dla rybek. Kondycja twoich rybek przy odpowiednim karmieniu również wzrośnie dzięki czemu twoje akwarium będzie przyciągać jeszcze więcej uwagi.

[Głosów:4    Średnia:2.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here