Kamizelka Asekuracyjna – Niezbędna Rzecz Nad Wodą

0
3148

Każdego roku w polskich wodach tonie kilkaset osób. Większości tragedii można uniknąć zachowując ostrożność, oraz odpowiednio się przygotowując. Wystarczy zwykła kamizelka asekuracyjna byśmy my, oraz nasi najbliżsi, byli bezpieczni nad wodą.

Minęły już czasy wielkich i nieporęcznych kapoków. Obecne kamizelki ratunkowe i asekuracyjne są o wiele wygodniejsze i łatwiejsze w użyciu. A dzięki zastosowaniu nowych technologii i lepszych materiałów, z pewnością są również o wiele bezpieczniejsze.

Wśród dostępnych na rynku kamizelek do wody, wyróżnia się dwie kategorie – asekuracyjne i ratunkowe. Kamizelka asekuracyjna pomoże utrzymać się nam na wodzie, ale do prawidłowego użytkowania wymaga umiejętności pływania. Stanowi ona wyłącznie wsparcie podczas wpadnięcia do wody. Jest za to wygodniejsza od kamizelek ratunkowych i o wiele łatwiej się w niej poruszać. Z tego powodu jest najczęściej wybierana do uprawiania sportów wodnych.

Kamizelka ratunkowa nie tylko pozwala utrzymać się na wodzie, ale i zachować odpowiednią pozycję, z głową i ustami nad taflą wody. Bezpiecznie uniesie na wodzie nawet nieprzytomnego, aż do czasu przybycia pomocy. Dlatego też stanowi idealny wybór dla osób nieumiejących pływać, oraz dzieci, które mogą spanikować po wpadnięciu do wody. Niestety, specjalna konstrukcja z kołnierzem nie zawsze jest wygodna, nie mamy też co liczyć na swobodę ruchów w większości modeli. Jest to jednak cena którą należy zapłacić za maksimum bezpieczeństwa.

Kamizelka asekuracyjna – jak wybrać?

Na rynku jest dostępnych wiele różnych rodzajów kamizelek asekuracyjnych. Najprostsze, podstawowe modele kosztują tylko 70 złotych, a już one pozwolą czuć się bezpieczniej nad wodą. Oczywiście, komfortowe kamizelki sportowe to już nieco większy wydatek, a na profesjonalne kamizelki dla ratowników, stać tylko zawodowców.

Od modelu kamizelki jaki wybierzemy, ważniejsza jest jednak jakość wykonania i pewność jaką możemy w niej pokładać. Dlatego też zakupów należy dokonywać w pewnych, sprawdzonych źródłach. W sklepie internetowym GoSUP.pl znajdziemy wiele modeli kamizelek, jak również wszelkiego sprzętu żeglarskiego. Zaopatrzymy się w nim we wszystko, co potrzebne na bezpiecznych wakacjach, nie wychodząc z domu.

Pamiętajmy jednak że odpowiedni ekwipunek to nie wszystko. O naszym bezpieczeństwie w głównej mierze decyduje nasza rozwaga i ostrożność. Dlatego nad wodą bawmy się dobrze, ale z głową.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here