Standardowy plecak wędkarski kosztuje 60-70 zł. To niewiele, więc jego zakup nie powinien rodzić wielu wątpliwości czy dylematów. Niemniej jeśli plecak będzie mało funkcjonalny i niewygodny, niska cena Ci tego nie zrekompensuje. Oczywiście na wędkarskie połowy możesz zabrać duży plecak turystyczny, jednak musisz sprawdzić, czy na pewno jest nieprzemakalny i pomieści cały Twój ekwipunek. W tym wpisie skupimy się jednak na specjalnych plecakach wędkarskich – na co zwracać uwagę przy wyborze tego niezwykle przydatnego akcesorium?

Plecak na ryby? Tylko wodoodporny!

Wytrzymały materiał odporny na wodę to podstawowa cecha dobrego plecaka. Jeśli więc sprzedawca nie podaje informacji o wodoodporności, koniecznie dopytaj o ten „szczegół” albo odpuść sobie zakupy. Plecak wielokrotnie będzie leżał na wilgotnym gruncie i nieraz zmoczy go ulewa, dlatego powinien dobrze chronić rzeczy umieszczone wewnątrz. Byłoby idealnie, gdyby w torbie znajdowała się dobrze zaizolowana, w pełni szczelna kieszeń, w której umieścisz kartę wędkarską, portfel i telefon.

Wodoszczelny plecak wędkarski powinien mieć podklejone szwy i dodatkowe osłony na zamki, gdyż te miejsca są szczególnie narażone na przeciekanie. Sprawdź również, czy Twój upatrzony plecak został wyposażony w nieprzemakalne dno (np. wzmocnione plastikiem), które dodatkowo chroni zawartość przed wilgocią od gruntu.

Duży i pakowny plecak dla wędkarza

Niewielka pojemność to wada, która z miejsca dyskwalifikuje plecak do wędkowania. Pakownej torby potrzebujesz zwłaszcza wtedy, gdy łowisz z łodzi albo na stanowisku mocno oddalonym od auta pozostawionego na szosie. W plecaku musi zmieścić się wszystko, co chcesz mieć pod ręką w trakcie wędkowania – zanęty, przynęty, drobny sprzęt, aparat, szpule żyłki, dokumenty, prowiant, termos, nieprzemakalny płaszcz, akcesoria  na wszelki wypadek itp. Przed zakupem warto otworzyć plecak wędkarski i sprawdzić, czy ma wewnątrz dodatkowe kieszenie i przegrody dobrze zaizolowane od wilgoci. W takich plecakach często stosuje się również siatkową osłonę, do której można włożyć przemoczone ubranie.

Plecak wędkarski z praktycznymi udogodnieniami

Wodoodporny i pakowny plecak turystyczny z powodzeniem może zastąpić model przeznaczony specjalnie dla wędkarzy. Ale ten ostatni może być wyposażony w różne dodatki, dzięki którym będziesz doskonale przygotowany do wielogodzinnego połowu.

Oprócz pojemnego wnętrza plecak powinien oferować dodatkowe kieszenie zewnętrzne zapewniający łatwy dostęp do rzeczy, które musisz szybko wyjąć w razie potrzeby.

Dobre plecaki wędkarskie są wyposażone również w system nośny, czyli poduszeczki umieszczone w szelkach i w części przylegającej do pleców. Dzięki temu rozwiązaniu nawet ciężki plecak będzie całkiem wygodny w noszeniu. Przydaje się także regulowany pas umożliwiający zapięcie plecaka wokół brzucha, co zapobiega jego przesuwaniu podczas marszruty. Czasami producenci dodają jeszcze plastikowe pojemniczki (zamocowane na stałe lub wyjmowane), w których można wygodnie przechowywać przynęty.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here