Jakie kapoki wędkarskie są najlepsze?

Gdy wybieramy się nad wodę, zwłaszcza jeśli mamy zamiar łowić z łodzi, powinniśmy zadbać o kamizelkę asekuracyjną. Pomoże ona nam w sytuacji, gdy wywrócimy naszą łódź, bądź po prostu wpadniemy do wody. Jednak dobrze dobrana kamizelka może nam służyć nie tylko jako środek ratowniczy, ale i jako integralna część naszego ekwipunku wędkarskiego.

Zanim jednak zgłębimy się w zalety poszczególnych rodzajów kamizelek wędkarskich, wspomnijmy jeszcze o jednym. Jeśli nie czujemy się pewnie w wodzie, albo zabieramy na połów najmłodszych, powinniśmy rozważyć kupno kamizelek ratunkowych. Co prawda są one mniej poręczne niż środki asekuracyjne, do których zaliczają się kamizelki wędkarskie, ale zapewniają maksimum bezpieczeństwa, nawet nie umiejącym pływać.

Kamizelki wędkarskie – na co zwrócić uwagę?

Gdy wybieramy kamizelkę, która ma nam służyć podczas wędkarskich przygód, zwracamy uwagę na trzy rzeczy:

Bezpieczeństwo – w końcu w pierwszej kolejności powinna służyć jako środek asekuracyjny;
Kieszenie – kapoki wędkarskie posiadają wiele kieszonek, przeznaczonych na drobniejszy ekwipunek;
Krój/wygląd – przyjęło się, że kamizelki wędkarskie mają kolorystykę moro – by łatwiej wtopić się w przybrzeżne szuwary. Odpowiedni krój za to jest niezwykle istotny dla naszej wygody.

Na rynku znajdziemy wiele kamizelek spełniających powyższe wymagania w mniejszym, lub większym stopniu. Z łatwością znajdziemy również coś spełniającego nasze oczekiwania.

Jakie modele kapoków wędkarskich?

Wśród wielu dostępnych modeli warto sięgnąć po Polską markę – kamizelkę wędkarską Aquarius. W rozsądnej cenie otrzymamy kamizelkę idealną nawet na mniej pogodne dni. Dzięki kapturowi nie straszny nam będzie lekki deszcz, czy mżawka, a wszyte kieszenie pozwolą nosić podstawowy ekwipunek zawsze pod ręką.

Jeśli jednak interesują nas mniejsze, ale wciąż funkcjonalne kapoki wędkarskie, możemy rozejrzeć się po zagranicznych markach. Za przykład mogą posłużyć kamizelki firm Kokatat i Aquadesign. Modele obu tych firm charakteryzują się kompaktowym rozmiarami, przy zachowaniu wyporności i pojemności większych kamizelek. Wiążę się to niestety także z większą ceną, która w tym przypadku może sięgać 300-500 złotych.

Przy wyborze kamizelki asekuracyjnej musimy jednak pamiętać, że w pierwszej kolejności ma zapewniać nam bezpieczeństwo i wygodę. Dlatego przed zakupem warto nie tylko sprawdzić jakie opinie ma dana marka, ale i samemu przymierzyć kapok. Może nam to oszczędzić wiele nieprzyjemności w trakcie naszych wędkarskich przygód. Dobrze dobrana kamizelka wędkarska zapewni nam nie tylko bezpieczeństwo, ale także komfort i pomoc w trakcie połowu.

Artykuł Przygotowany przez:
Sklep Kajakowy GoKajak
www.gokajak.com

[Głosów:11    Średnia:2.4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here