Podbierak wędkarski służy, rzecz jasna, do podbierania ryb. W sprzedaży dostępne są różne rodzaje podbieraków. Zasadniczo składają się one z siatki, uchwytu i obręczy utrzymującej tę siatkę.

Obręcz może mieć różne kształty – czasem jest to koło, innym razem kwadrat lub trójkąt. Różne są także konstrukcje całych podbieraków – nie zawsze występuje długa rączka, siatka może mieć rozmaite rozmiary etc. Poniżej przedstawiamy opis kilku przykładowych modeli.

Przykładowe modele podbieraków:

Podbierak teleskopowy Rapala – model zawierający wygodną rączkę teleskopową i siatkę na obręczy w wariancie trójkątnym lub kwadratowym. Podbierak ten jest wykonany z anodowanego aluminium i zawiera ogumowaną siatkę. Użytkownik może liczyć także na okładzinę na rączce sprawiającą, że korzystanie z podbieraka jest bardziej komfortowe. Praktycznym dodatkiem jest także klips na pasek. Za podbierak tego rodzaju zapłacisz około 100 zł.

Podbierak Quick Fish Up Concept marki Genlog – w tym wypadku osobno kupujemy kosz podbieraka (bez rączki). Jest to bardzo lekka konstrukcja stworzona dla wędkarzy feederowych. Dużą zaletą tego modelu jest wykonanie z materiałów, które nie chłoną wody i bardzo szybko schną. Siatka została wykonana z żyłki. Kosz ma też standardowy gwint pozwalający na zamontowanie rączki. Za model tego typu (sam kosz) zapłacisz około 40 zł.

Podbierak Metal Safe firmy Jaxon – ten model, podobnie, jak pierwszy z wymienionych, został wyposażony w teleskopową rączkę. Została ona wykonana z utwardzonego aluminium. Użytkownik otrzymuje do dyspozycji także nienamakającą siatkę. Ten podbierak wędkarski dostępny jest w kilku wariantach długości – od 190 cm aż do 300 cm. Za taki sprzęt przyjdzie Ci zapłacić około 55 zł.

Podbierak Sheet Piling Landingnet Dam – to podbierak wędkarski o konstrukcji nieco innej niż wcześniej wymienione modele. W tym przypadku zamiast kija teleskopowego czy innej sztycy otrzymujesz do dyspozycji kosz zawieszony na lince. Czy takie rozwiązanie może być wygodne? Są sytuacje, w których właśnie podbierak na lince sprawdza się najlepiej. Wyobraź sobie, że chcesz podbierać ryby przy wysokim brzegu rzeki lub na moście, czyli w sytuacjach, gdzie korzystanie z klasycznego podbieraka byłoby trudne. Czynność taka prawdopodobnie zakończyłaby się zranieniem ryb lub zniszczeniem przyrządu. Model zawieszony na siatce rozwiązuje ten problem. Opisywany podbierak kosztuje około 110 zł.

Podbierak Intro Net marki Mikado – jeśli potrzebujesz modelu dostosowanego do podbierania ryb karpiowych, możesz postawić właśnie na ten model. Za około 80 zł dostajesz sprzęt zawierający wysokiej jakości siatkę z oczkami 6 mm, dość wytrzymałą, by nie sprawiała problemu przy dużych rybach karpiowych. W zestawie znajduje się także jednosekcyjna sztyca o dużej wytrzymałości.

Podbierak Super Team Metal Safe marki Lorpio – to z kolei model stworzony dla wędkarzy łowiących z łodzi. Cechuje się dużą wytrzymałością – dotyczy to zarówno pałąku kosza, jak i zamka łączącego kosz z teleskopową sztycą. Sztywne elementy tego podbieraka wędkarskiego wykonano z lekkiego duraluminium, czyli materiału lekkiego o dużej sztywności i wytrzymałości. Siatka nie nasiąka wodą i nie sprawia problemów z plątaniem się (czy wplątywaniem ryb i przynęty).

[Głosów:5    Średnia:1.6/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here