Umówmy się, wędkarstwo nie jest tanim hobby, nawet jeśli ukrywasz przed żoną co najmniej połowę swoich zakupów. Po spokojnym sezonie z wędziskiem typu feeder, zaczniesz rozglądać się za profesjonalnym sprzętem spinningowym do połowu dużych drapieżników. Z czasem będziesz gromadzić coraz więcej i więcej przynęt, których łączna wartość zapewne przekroczy cenę 55-calowego telewizora. Oczywiście nie możesz wybrać się na łowisko bez osprzętu, tj. kołowrotka, żyłki i plecionki, spławików, haczyków i kotwiczek… Praktyczni wędkarze inwestują także w swoją wygodę, a przecież siedzisko, stojaki, torby czy nieprzemakalne ubrania kosztują niemało. Dlatego aby nie zbankrutować, należy szukać oszczędności i tu z pomoc przychodzą Ci internetowe sklepy wędkarskie. Masz mieszane uczucia co do „kupowania bez dotykania”? Po tym wpisie zmienisz zdanie!

Stacjonarne sklepy wędkarskie vs. kupowanie online

Nie da się ukryć, że stacjonarne sklepy dla wędkarzy już od progu witają niepowtarzalną atmosferą. Zazwyczaj za ladą stoi prawdziwy pasjonat, który dobrze doradzi i przy okazji uraczy kupujących ciekawymi anegdotami. Kupując przez Internet, masz do czynienia z „maszyną”, a konkretnie z oprogramowaniem e-sklepu. Nawet jeśli sprzedawca zapewnia chat z konsultantem albo telefon do firmowego doradcy, nie ma mowy  o odtworzeniu klimatu charakterystycznego dla placówek stacjonarnych.

Niemniej internetowe sklepy wędkarskie oferują niezaprzeczalne zalety, które dla wielu klientów będą miały decydujące znaczenie. Oto kilka praktycznych korzyści, które mogą skłonić wędkarza do kupowania online:

 • oszczędność czasu – nie musisz dojeżdżać do sklepu (a przecież nie w każdej miejscowości działa sklep wędkarski)
 • wygoda – kupujesz kiedy chcesz i jak chcesz (przez komputer, telefon, tablet)
 • ceny – zazwyczaj są znacznie niższe niż w tradycyjnym sklepie
 • łatwa dostępność produktu – sklepy internetowe z reguły mogą pochwalić się większym asortymentem niż stacjonarne
 • promocje i rabaty typu: darmowa dostawa po przekroczeniu pewnej kwoty, okresowe lub świąteczne zniżki, rabat przy dużych zakupach, kody promocyjne, programy lojalnościowe dla stałych klientów
 • możliwość zwrotu towaru do 14 dni (czyli wbrew pozorom ryzyko jest minimalne)
 • możliwość zasięgnięcia opinii w Internecie przed zakupem – sklepy udostępniają recenzje klientów, ale możesz też sprawdzić recenzje produktu/sklepu w serwisach zbierających opinie (np. Opineo, Ceneo)

Internetowe sklepy wędkarskie mają jeszcze jedną zaletę, bardzo istotną dla Twojego domowego budżetu. Otóż dzięki nim kupujesz rozsądniej – nie dajesz namówić się sprzedawcy na kolejną zbędą paczkę przynęt czy szpulę jaskrawej plecionki, której i tak nie użyjesz. Nie kupujesz pod wpływem emocji, a kilkuetapowy proces zakupowy  pozwala na zrezygnowanie z produktów w ostatniej chwili. Możesz odłożyć zakupy na później i wrócić do swojego koszyka po głębszym zastanowieniu. Jednym słowem, sklepy wędkarskie online gwarantują spokojne i oszczędne zakupy, dzięki czemu w Twoim portfelu zostaje więcej pieniędzy (na kolejne wędzisko oczywiście).

Jak kupować w sklepie internetowym?

Niestety nie każda wizyta w sklepie online zakończy się udanymi zakupami. Może się zdarzyć, że dostarczony towar będzie niezgodny z opisem, uszkodzony lub zaginie podczas transportu. Co więcej czas oczekiwania na przesyłkę może wydłużyć się nawet do miesiąca, zatem slogan obiecujący „szybkie zakupy” nie zawsze ma poparcie w rzeczywistości. Jak zminimalizować ryzyko podczas kupowania na odległość? Odwiedzaj sklepy wędkarskie, które:

 • podają szczegółowe opisy produktów wraz z parametrami technicznymi;
 • każdy produkt ilustrują dokładnymi zdjęciami z przybliżeniem ważnych elementów;
 • oferują jasny i łatwy system zwrotów/reklamacji;
 • zapewniają fachową pomoc (np. chat z konsultantem, telefon do doradcy);
 • podają termin realizacji i koszty dostawy (najlepiej pod każdym produktem);
 • cieszą się dobrą opinią na forach wędkarskich;
 • zapewniają profesjonalny system zakupowy z możliwością szybkich płatności internetowych.

Choć brak możliwości dotknięcia towaru to spora niedogodność, możesz bardzo łatwo zapewnić sobie większe bezpieczeństwo i dodatkowe oszczędności. Jeśli kupujesz droższy sprzęt, koniecznie wybieraj produkty sprawdzone przez siebie lub swoich kolegów po kiju. Zawsze dokładnie czytaj opisy i przyglądaj się fotkom – może się okazać, że osprzęt prezentowany na fotografii służy jedynie do ekspozycji i trzeba dokupić go osobno. Aby zaoszczędzić na przesyłce i załapać się na upusty cenowe, kupuj jednocześnie więcej produktów – możesz też namówić na wspólne zakupy znajomych pasjonatów. Weź również pod uwagę, że sklep wędkarski sprzedający swoje towary także na aukcjach internetowych może mieć niższe ceny na własnej platformie, gdyż wówczas nie musi płacić prowizji od sprzedaży.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here