Czym są rekondycjonowane aparaty USG?

0
2464

Sprzęt przeznaczony do badań ultrasonograficznych, czyli USG pozwala na bezbolesne obrazowanie wyglądu narządów wewnętrznych ciała. Dzisiaj jest on podstawowym wyposażeniem gabinetów lekarskich. W wielu z nich można znaleźć także rekondycjonowane aparaty USG. Co to jest?

Badania USG prowadzone są obecnie powszechnie w diagnozowaniu wielu różnych schorzeń, między innymi układu pokarmowego, płciowego, moczowego, oddechowego czy krwionośnego. Ultrasografia posiada również zastosowanie w położnictwie oraz używana jest jako wsparcie w zabiegach, na przykład biopsji, endoskopii.

Koszty nowych aparatów USG są bardzo wysokie, dlatego też nie każdy lekarz prowadzący własną praktykę jest w stanie pozwolić sobie na taki wydatek. Wówczas rozwiązaniem jest sprzęt rekondycjonowany.

Rekondycjonowane aparaty USG – co to jest?

Rekondycjonowaniu poddaje się sprzęty używane, które nadal są w dobrym stanie i mogą być używane w dalszym ciągu podczas badań. Są one poddawane wtedy kompleksowym przeglądom technicznym, testom oraz ewentualnym naprawom i modernizacjom, aby znów mogły służyć jak sprzęt nowy.

Procesowi rekondycjonowania poddaje się również aparaty przeznaczone do robienia badań USG. Są to głównie urządzenia poleasingowe albo odsprzedawane przez gabinety lekarskie. W związku z tym sprzęt tego rodzaju jest nadal w pełni sprawny i może być bez obaw używany podczas badań diagnostycznych.

Gdzie można zakupić rekondycjonowane aparaty USG?

Rekondycjonowane aparaty USG można również zakupić w Polsce. Sprzedaż sprzętu tego rodzaju prowadzi firma MedCorp, w której asortymencie znajduje się pełna gama sprzętu USG wyróżniającego się najwyższą jakością i przystępnymi cenami – nawet o połowę niższymi niż w przypadku sprzętu nowego.

Firma oferuje również swoim klientom dodatkowe wsparcie, między innymi zajmuje się pomocą w dobraniu właściwej konfiguracji sprzętu, serwisowaniem aparatów USG, a także szkoleniami z ich obsługi.

Z aktualną ofertą firmy MedCorp można zapoznać się na stronie internetowej pod adresem: https://medcorp.pl/.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here