Szukasz nowego łowiska w okręgu swojego koła PZW? A może dopiero kompletujesz sprzęt i zupełnie nie wiesz, na co zwracać uwagę przy zakupie wędziska? Chcesz wypróbować nową technikę i szukasz porad doświadczonych wędkarzy? Jeśli do tej pory nie korzystałeś z serwisów internetowych, najwyższy czas zajrzeć na dobry portal wędkarski. To kopalnia wiedzy na temat łowisk, metod połowu i sprzętu. Mnóstwo łatwo dostępnych informacji jest w zasięgu jednego kliknięcia – korzystanie z nich będzie równie wciągające jak polowanie na dorodnego sandacza. Sprawdź więc, jakie korzyści przyniesie Ci wirtualne moczenie kija.

Porady wędkarskie

Początkujący wędkarz ma mnóstwo pytań, ale boi się je zadać w obawie przed wyśmianiem. Doświadczeni koledzy po kiju często nie rozumieją, jak można nie znać podstawowych terminów czy wybierać się na łowisko nie znając zwyczajów ryb. Nie mają też cierpliwości ani czasu, aby wytłumaczyć początkującym znaczenie sprzętu, techniki czy pory dnia – wszak łowić można na najtańszym kiju i przez cały dzień, ale sukces zależy właśnie od umiejętnego dostosowania okoliczności do gatunku ryby.

Czasami portal wędkarski to jedyny sposób, aby nauczyć się wędkarstwa od podstaw – ponieważ serwis udostępnia również filmy poradnikowe, można przy okazji „liznąć” nieco praktyki. Dział porad to najważniejsza i najobszerniejsza kategoria, z której korzystają także osoby mające za sobą wiele udanych  połowów. Oprócz opisów technik i metod, redaktorzy portalu publikują również informacje o sprzęcie i akcesoriach, rozmaite ciekawostki, a nawet smaczne przepisy na przyrządzanie ryby. Niemniej laicy powinni najpierw zapoznać się z wędkarskim abecadłem, czyli poradami na temat:

  • wyboru miejsca i czasu do wędkowania,
  • przepisów wędkarskich,
  • zakupu wędziska,
  • gatunków ryb,
  • stosowania przynęt,
  • technik nęcenia ryb,
  • metod polowania na wielką rybę.

Nawet jeśli w dziale porad nie znajdziesz interesującej Cię informacji, zyskasz wiedzę przydatną na łowisku, unikniesz błędów początkującego i będziesz lepiej postrzegany na wędkarskim forum. No właśnie, bo każdy szanujący się portal wędkarski umożliwia wymianę doświadczeń z kolegami po kiju z całego kraju. Czy to w formie prywatnych blogów, czy poprzez chat shoutbox, czy na forum.

Fora i blogi wędkarskie

Nawet przystępnie podane informacje nie zastąpią żywej interakcji pomiędzy członkami wędkarskiej braci. Gdzie biorą okonie? Jak przygotować się do zasiadki na karpia? Czy można naprawić uszkodzone wędzisko? Co jest lepsze – żyłka czy plecionka? Zamiast szukać odpowiedzi w dziale porad, wystarczy zarejestrować się na forum dla wędkarzy i rzucić pytanie w eter. Im więcej członków liczy forum, tym szybciej uzyskasz potrzebne informacje.

Duże portale wędkarskie umożliwiają również prowadzenie własnego bloga – tym sposobem możesz zostać autorytetem wędkarskim bez wykupywania własnej strony www czy obsługi skomplikowanych platform blogowych. Prowadzenie własnego dziennika i komentowanie publikacji kolegów po kiju to doskonały sposób na dotarcie do społeczności wędkarskiej – poszerzysz swoje horyzonty, poznasz mnóstwo ciekawych osób i kto wie, może zaczniesz wyjeżdżać na dalekie połowy w większym gronie?

Sklep wędkarski

Niektóre portale wędkarskie zostały założone w celu promocji sklepu – aby zrobić zakupy, wystarczy kliknąć w odpowiednią zakładkę. Oczywiście czytelnik nie ma obowiązku korzystania z tej części serwisu, jednak warto przynamniej rzucić okiem. Może się okazać, że ceny w sklepie wędkarskim należącym do właściciela portalu są nieco niższe niż na Allegro czy w innych sklepach. Tu również możesz złowić promocje i nowości – z reguły marki działające przy dużych portalach internetowych rozwijają się prężniej niż mniej znane sklepy. Ponadto na portalu łatwiej trafić na opinie kupujących, które pomagają w zakupie i chronią przed niepotrzebnym wydatkiem.

Portal wędkarski – kopalnia korzyści

Co oprócz wiedzy, znajomości i zakupów może zaoferować portal dla wędkarzy? Mnóstwo dodatkowych atrakcji. Znudziło Ci się czytanie artykułów? Na dużym serwisie z pewnością znajdziesz zakładkę z filmami video przedstawiającymi relacje z imprez i zawodów wędkarskich, instruktaże z technik połowu czy testy sprzętu i akcesoriów.

Bardzo praktycznym dodatkiem do portalu jest wyszukiwarka łowisk, dzięki której znajdziesz akwen na nieznanym terenie lub sprawdzisz, gdzie najbliżej złowisz karpia czy pstrąga.

Portal wędkarski może zawierać również dział ogłoszeń, który ułatwi Ci sprzedanie nieużywanej wędki czy okazyjny zakup łodzi.

W rzetelnym serwisie znajdziesz także dział informacyjny, dzięki któremu szybko sprawdzisz aktualne przepisy dotyczące ochrony środowiska wodnego (dopuszczalne limity, okresy i wymiary). Obowiązkowym elementem portalu wędkarskiego jest również kalendarz brań – to z niego dowiesz się, na jaką rybę warto upolować w danym miesiącu.   

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here