Najpopularniejsze komercyjne łowiska karpiowe w Polsce

Karp to jedna z bardziej pożądanych ryb do łowienia w Polsce. Aby zwiększyć swoje szanse na sukces, warto skorzystać z łowisk komercyjnych, dedykowanych specjalnie dla osób polujących na ten gatunek.

Jedną z zalet korzystania z łowisk komercyjnych są gotowe już stanowiska do wędkowania, a także wszelkie inne udogodnienia. Dzięki temu wędkarz nie musi tracić czasu na przygotowania, tylko może od razu przystąpić do łowienia.

Łowiska karpiowe dobre również na inne ryby 

Bardzo popularne wśród amatorów karpia jest łowisko karpiowe Gocławice, położone we wschodniej Wielkopolsce. Powstało na dzikim stawie o powierzchni 38 ha i usytuowane jest w pobliżu hodowlanych stawów karpiowych. Oprócz dorodnych karpi (od 5 do 25 kg) można tu złowić duże sztuki amura (od 8 do 20 kg), a także suma (od 10 do 25 kg). Wszystko w związku z tym, że do zbiornika dostarczane są złowione przez rybaków okazy z okolicznych jezior. Poza tym przez wiele lat zbiornik był pod ochroną, dzięki czemu funkcjonują tam tak dorodne osobniki. Okolice łowiska są nader urokliwe, bogate w dziką zwierzynę.

W Kaszubskim Parku Krajobrazowym, niedaleko Strzepcza, znajduje się Jezioro Miłoszewskie. Jest to stosunkowo głęboki akwen, gdzie w niektórych miejscach dno od powierzchni dzieli 28 m. Także i ten zbiornik przyciąga wędkarzy bardzo malowniczym wyglądem. Ukształtowanie terenu w okolicach zbiornika pozwala miejsce to nazwać “Karpatami Kaszub”. Dzięki temu, że w zbiorniku panują świetne warunki do rozwoju populacji karpia, żyją w nim również takie drapieżniki, jak okoń, szczupak czy leszcz.

Łowiska karpiowe – cisza, spokój i relaks

Na łowisku Niewieścin w województwie kujawsko-pomorskim żyje duża populacja raka szlachetnego. Świadczy to o jednym – woda jest w nim praktycznie krystalicznie czysta. Można tam złapać bardzo dorodne okazy karpia, przekraczające 20 kg. Świetnym miejscem do złapania dużego karpia są zwalone do wody drzewa. To właśnie przy nich najczęściej żeruje ta ryba. Jezioro otoczone jest polami uprawnymi, ale nad samym brzegiem rosną drzewa, które zapewniają w lecie przyjemny chłód na stanowiskach. Dzienny limit połowu to w sumie 3 kg ryb. Oprócz karpia można tam złowić szczupaka, węgorza i okonia. 

Bardzo popularne wśród łowisk karpiowych jest jezioro Smolno. Przy brzegu umiejscowionych zostało aż 5 pomostów dedykowanych wędkarzom. Do każdego z pomostów zapewniony jest bezpośredni dojazd. Poza tym na łowisku znajduje się parking, duża wiata, toaleta oraz miejsce na rozpalenie ogniska. Usytuowanie łowiska, które otoczone jest gęstym lasem, pozwala oddać się pasji wędkarskiej praktycznie w zupełnej ciszy i spokoju. Co ciekawe, ryby w tym akwenie są niezwykle waleczne i silne, a to gwarantuje prawdziwą wędkarską przygodę. Właściciele zbiornika wymagają od wędkarzy posiadania określonego sprzętu, takiego jak miara, waga, mata karpiowa, rozwierak paszczy, długie obcążki do odhaczania ryb oraz podbierak o długości przynajmniej 100 cm. 

[Głosów:43    Średnia:2.2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here