W sklepach dostępne są zegarki dla mężczyzn, kobiet, dzieci, sportowców itd. Można się jednak zastanowić jakie cechy powinien mieć zegarek dla wędkarza? Dziś kilka najważniejszych informacji o czasomierzach, które najlepiej sprawdzą się nad wodą.

Duża tarcza
Wybierając zegarek na wypady nad wodę dobrze jest postawić na model z dużą i wyraźną tarczą. Dzięki temu niezależnie od aury zawsze będzie można sprawdzić, która jest godzina. Warto też zwrócić uwagę na to, by wskaźniki czasu i wskazówki były pokryte powłoką luminescencyjną, która sprawi, że dokładny czas będzie można odczytać na zegarku niezależnie od pogody i oświetlenia.

Wodoszczelność
Wprawdzie wędkarze raczej nie wkładają rąk do wody wraz z wędkami, niemniej jednak warto wybrać modele zegarków charakteryzujące się zwiększoną wodoszczelnością i wodoodpornością. Te cechy sprawią, że czasomierze będą bezpieczne nawet, gdy podczas wędkowania cały wędkarza trafi do wody.

Dodatkowe funkcjonalności
Poza wodoszczelnością jest jeszcze co najmniej kilka funkcji, które przydadzą się podczas wędkowania. Dobrze jest jeśli zegarek nie przepuszcza także drobin kurzu i piasku. Ponadto warto zadbać o to, by poza godzinami i minutami na tarczy był także sekundnik. Dodatkowymi atutami będzie datownik i czas światowy.

casio

Mechanizm
Wybierając zegarek dla wędkarza najlepiej postawić na znane i cenione marki sportowe takie jak Casio czy Seiko. Najlepiej jeśli zegarek będzie wyposażony w mechanizm kwarcowy. Ma on bowiem wiele zalet. Przede wszystkim tego rodzaju mechanizm pracuje przez wiele miesięcy bez potrzeby nakręcania. To bardzo wygodne rozwiązanie zwłaszcza wówczas, gdy wyprawa wędkarska trwa przez kilka dni. Ponadto mechanizmy kwarcowe są znacznie dokładniejsze w odmierzaniu czasu i nie trzeba się martwić, że godzina na zegarku nie jest tożsama z rzeczywistą.

Wybierając zegarek dla miłośnika wędkarstwa należy bardzo dokładnie sprawdzić jego funkcje. Czasomierz tego typu musi być wodoszczelny i wodoodporny. Te dwie cechy sprawią, że posłuży właścicielowi przez długi czas. Jeśli zaś zegarek jest dodatkowo wyposażony w mechanizm kwarcowy można być pewnym, że będzie służył przez lata konieczności naprawy.

[Głosów:68    Średnia:2.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here