Jak karmić rybki

Hodowla rybek akwariowych często uważana jest za mniej angażującą i łatwiejszą niż opieka nad psem czy kotem. Mimo że karmienie rybek wydaję się na pierwszy rzut oka proste, nie wszyscy hodowcy, szczególnie na początku swojej drogi z akwarystyką, wiedzą jak robić to poprawnie. Dowiedz się jak karmić rybki i jak często to robić.

1. Jak karmić rybki?
2. Jak często karmić rybki?
3. Czym karmić rybki?

Jak karmić rybki?

Typowym błędem podczas kamienia rybek jest wrzucanie do akwarium zbyt dużej ilość pokarmu. Przekarmianie rybek wpływa nie tylko na ich zdrowie, ale także stan akwarium. Z powodu nadmiernej ilość wrzucanego pokarmu, miejsce życia rybek staje się częściej brudne. Dodatkowo zbyt duża ilość pokarmu zapychać może filtr. Warto wspomnieć, że w przypadku gdy do akwarium wrzucana jest odpowiednia ilość karmy, wyciąganie filtra na czas karmienia nie jest konieczne.

Podczas karmienia warto również obserwować rybki, zwracając szczególną uwagę na ich zachowanie. To może pomóc ustalić optymalną ilość karmy. Pokarm powinien zostać zjedzony w ciągu minuty od jego wrzucenia. Zapobiegnie to wspomnianemu wcześniej gromadzeniu się resztek, a także zbyt dużemu spożyciu go przez rybki, co może prowadzić do ociężałości.

Jak często karmić rybki?

Rybki powinny przyjmować pokarm często, ale w małych ilościach. Optymalne jest karmienie 2-3 razy dziennie. Ważne, jednak aby nie robić tego dzień w dzień. Raz w tygodniu warto zrezygnować z podawania karmy. Pozytywnie wpłynie to metabolizm, a tym samym zdrowie rybek.

Jedzenia najlepiej nie wrzucać także w ciągu 30 minut od zmieniania wody czy innych prac w akwarium. Warto podkreślić, że zbyt mała ilość pokarmu jest dla rybek lepsza niż jej nadmiar.

Czym karmić rybki?

Nie mniej ważny aspekt od techniki karmienia jest także rodzaj karmy. Pokarm dla rybek podzielić można na dwa rodzaje, żywy oraz suchy. W skład pierwszego typu wchodzą larwy i skorupiaki, dostępne zarówno w wersji mrożonej, jak i nie. Do pokarmu suchego zaliczyć można różnego typu płatki, granulat, chipsy i tabletki. Najwięcej hodowców używa pokarmu suchego, łatwiejszego w przechowywaniu i wygodniejszego w stosowaniu. Aby zapewnić rybką urozmaiconą dietę, warto jednak sięgać także po pokarm żywy. Urozmaicona dieta to podstawa zdrowia.

Warto podkreślić jednak, że nie wszystkie ryby lubią zmiany pokarmu. W takim przypadku najlepiej urozmaicać ich dietę, nie zmieniając je jednak całkowicie. Jeśli zastanawiasz się, gdzie możesz kupić pokarm dla rybek sprawdź
internetowy sklep zoologiczny Hubun – posiada szeroki asortyment produktów, które ułatwią prawidłową opiekę nad rybkami.

[Głosów:5    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here