Pokarm dla rybek

Posiadanie własnego akwarium w domu czy w firmie jest piękną dekoracją każdego wnętrza. Co więcej, wiele osób odnalazło w prowadzeniu własnego zbiornika wodnego swoją pasję i jedno z największych hobby, któremu poświęca swój wolny czas. Oprócz tego, że liczy się czystość i przejrzystość wody oraz bogata roślinność to dodatkowo niebagatelne znacznie ma zdrowie oraz wybarwienie wodnych zwierząt. Jaki pokarm dla rybek wybrać? Przyjrzyjmy się tematowi z bliska.

Charakterystyka pokarmu dla rybek

Na rynku istnieje wiele różnorodnych marek, które oferują szeroki wybór pokarmów dla rybek. Zaawansowani akwaryści doskonale zdają sobie sprawę, że pokarm musi być dostosowany do potrzeb żywieniowych poszczególnych gatunków ryb. Co więcej, by nasze ryby cieszyły się dobrym zdrowiem, dostarczane im pożywienie powinno być urozmaicone oraz wartościowe co oznacza, że powinno być bogate w wiele składników odżywczych, takich jak m.in.: białka, tłuszcze, minerały oraz witaminy.

Wielkość ryb a pokarm – kluczowa zależność podczas dokonywania wyboru

Pokarm dla rybek musi być indywidualnie dobrany. Nie ma jednego uniwersalnego pokarmu, który pasował by do każdego gatunku ryb. Wiąże się to przede wszystkim z faktem, że pokarm musi być dopasowany do wielkości otworu gębowego ryby, jak również sposobu żerowania. Bardzo dużą popularnością cieszy się suszony, liofilizowany pokarm jak również naturalne kąski. Powszechnie znane są także tabletki, płatki czy granulki. Co więcej, należy wziąć także pod uwagę sposób życia naszych ryb. Jeśli mamy ryby denne, które większość czasu spędzają przy dnie akwarium, wówczas chętnie będę one zjadały tabletki (np. kirysy czy glonojady). Jeśli zwierzęta pływają pod powierzchnią, pokarm dla rybek w formie płatków będzie najbardziej trafionym wyborem.

Pokarm dla rybek i jego rodzaje 

Pokarm dla rybek możemy podzielić m.in. na:

-roślinny,

– jajeczny,

– wieloskładnikowy,

– wysokobiałkowy,

– wybarwiający,

– dedykowany dla poszczególnych gatunków ryb np. bojowniki, złote rybki czy pielęgnice,

oraz wiele innych. To tylko kilka najbardziej popularnych przykładów, które są stosowane zarówno przez początkujących akwarystów, jak również zaawansowanych hobbystów, którzy przykładają szczególną wagę do wyboru pokarmu dla rybek. Jedno jest jednak pewne – przed zakupem warto przejrzeć dostępną ofertę produktów i wybrać najlepsze, wartościowe rozwiązanie, które będzie gwarancją zachowania zdrowia oraz długowieczności naszych akwariowych ryb.

[Głosów:15    Średnia:1.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here