Jakie akcesoria musisz mieć w swoim akwarium

Akwarystyka z roku na rok staje się coraz popularniejsza. Akwarium, które może okazać się doskonałą dekoracją otoczenia, jest obecne w wielu domach naszych rodaków. Po wyborze rybek i odpowiedniego zbiornika, będącego domem dla wodnych kręgowców warto również zwrócić uwagę na zakup odpowiednich akcesoriów.

Wybierz odpowiednią grzałkę, utrzymującą optymalną temperaturę dla rybek

Podstawowym akcesorium, które powinniśmy kupić do naszego domowego akwarium jest grzałka. Zapewnia ona odpowiednią temperaturę środowiska życia rybek i nie tylko. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów grzałek dedykowanych dla różnej pojemności akwariów. Decydując się za hodowanie rybek domowych w zbiorniku o pojemności do 25 litrów, powinniśmy kupić grzałkę charakteryzującą się mocą do 25W. Dla akwarium o pojemności do 100 litrów doskonały będzie wybór grzałki o mocy 100W, a zbiornik o pojemności od 130 do 200 litrów potrzebuje grzałki 200W. Dostępne są również produkty o innych mocach. Wyróżnia się grzałki o mocach:

  • 25W, dla akwariów o pojemności od 10 do 25 litrów;
  • 50W, dla akwariów o pojemności od 15 do 50 litrów;
  • 75W, dla akwariów o pojemności od 35 do 75 litrów;
  • 100W, dla akwariów o pojemności od 60 do 100 litrów;
  • 150W, dla akwariów o pojemności od 90 do 150 litrów;
  • 200W, dla akwariów o pojemności od 130 do 200 litrów;
  • 250W, dla akwariów o pojemności od 180 do 250 litrów;
  • 300W, dla akwariów o pojemności od 230 do 300 litrów.

Pamiętaj o zakupie dobrego filtra i innych akcesoriów zapewniających czystość w akwarium

Wybierając akcesoria do akwarium, musimy pamiętać o zakupie wysokiej klasy filtra. To właśnie od niego zależy jakość wody, w której żyją nasze ukochane rybki. Dostępne obecnie w sprzedaży produkty zatrzymują większe zanieczyszczenia, a ich konstrukcja nie wymaga częstej wymiany czy czyszczenia. Akwarysta może zdecydować się na zakup filtra wewnętrznego lub zewnętrznego, zaopatrzonego w zbiorniczek, który musimy od czasu do czasu opróżniać. Drugi rodzaj jest znacznie skuteczniejszy. Aby zapewnić czystość w akwarium, powinniśmy zdecydować się na zakup odmulacza, pompy wirnikowej oraz sterylizatora. Taki komplet zagwarantuje nam czystą wodę i doskonałe warunki do życia dla rynek. Dobrym pomysłem wydaje się zakup również preparatu do uzdatniania wody, który zmieni kranówkę w środowisko zbliżone go naturalnego pod względem minerałów i innych składników.

Zadbaj o odpowiednie nawożenie roślinek

Hodowanie rybek to również dbanie o roślinki znajdujące się w akwarium. Aby dobrze się rozwijały, powinniśmy zaopatrzyć się w instalację do nawożenia podłoża w dwutlenek węgla. Aparatura, składająca się z reduktora oraz dyfuzora zagwarantuje odpowiednie odżywienie roślinek w każdych warunkach. Podczas zakupu akcesoriów do akwarium warto skorzystać z oferty renomowanych sklepów zoologicznych online. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w poradniku „5 powodów by wybrać sklep zoologiczny online zamiast stacjonarnego”

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here